jirka F

Proč se chystá vydávání elektronických občanských průkazů podle nařízení eIDAS když už elektronické průkazy jsou?

Všiml jsem si že v srpnu se chystá vydávaní elektronických průkazů splňující nařízení eIDAS.Proč tomu tak je když už elektronické občanky jsou vydávány,bude to něco podobného jako GDPR?.

zdroj obrázku:

https://pixaba­y.com/cs/photos/?q=e­lektronick%C3%A9&hp=&­image_type=all&or­der=&cat=&min_wid­th=&min_height=

PS: Mazálek ať si obrázek přes tento odkaz dohledá.

Nejlepší odpověď
dubraro

Protože čip doposud používaných eOP nemá požadované vlastnosti pro splnění jednak legislativních požadavků (eIDAS, ZoOP), jednak funkčních požadavků stanovených MV. Analýzu mám ale nemůžu zveřejnit, má 60 stran.

jirka F

Ostatní ať se tedy vyjádří v diskuzi.