nyjono

Proč se andělé často zobrazují bez obličejů?

Mají se tak zobrazovat? Nebo jen mohou a někdy se obličeje ukazují?

Nejlepší odpověď
annas

Jde je o některý typ andělů, zřejmě v současnosti – třeba v řezbářství, nebo v keramice.

" Některé tradice říkají, že anděl jako nebeské stvoření, které nikdo nikdy neviděl, nemá mít zobrazen obličej, jelikož se neví, jak vypadá. "

Odkaz nevkládám, protože by mohlo jít o reklamu.

Ale jinak si lidé představovali některé jako baculaté, s hezkými tvářičkami., možná, aby se jich dětio nebáli., třeba když šlo o vyobrazení anděla strážného.

"Andělé biblických textů většinou nemívají jména a není ani přesně popsáno, jak vypadají. Není podstatné, abychom je znali a abychom věděli, jak vypadají. Podstatné je, co dělají.

Andělé biblických příběhů jsou vždy spojeni s konkrétní situací, s Bohem a člověkem."

Pokud máte zájem, o andělích se dovíte víc.

https://www.pas­torace.cz/tema­ticke-texty/existuji-andele-a-maji-kridla-eva-muronova

Další odpovědi
Michala11

Aby jsme si jejich podobu nespojovali a s reálným člověkem, nebo aby nás neovlivňovala jejich krása.