Mirdas

Proč radikálové z Islamského státu si zakrývají obličeje ?

Hrdě se hlásí ke svému " boji ", ale jsou při tom zcela zahaleni.
Stydí se osobně za svůj názor, nebo je to z jejich strany jen zbabělost, či mají k tomu i jiné důvody ?

Nejlepší odpověď
setapouch

Ještě jeden důvod tu je – psychologický. Poznané zlo je poloviční zlo. Zakuklenci působí (téměř) vždy silněji, než třeba ve skutečnosti jsou.

Další odpovědi
Karelcz

To je snad jasný ne? Aby je nikdo nepoznal. Je tam hodně lidí z EU a kdyby je poznali, tak jím zamezí v návratu anebo je na letišti rovnou chytnou. Ostatní, kteří tam žijí se zase chrání proto aby je podle xichtu nemohli tajné služby spojit s dalšími členy a na něco přijít. Jsou to teroristé a ty mají z těchto důvodů většinou zahalený obličej.

ponovotny

Bych řekl, že i na středověkých obrázcích mají katí zahalené obličeje. Bude to nespíš proto aby z jejich tváře nebylo patrné jaký k tomu úkonu mají osobní postoj.
Co se týká zahalených mluvčích IS tak to je jasný, pravděpodobně těch mluvčích nemají tolik aby s nimi mohli plýtvat.

gecco

Člověk, který je anonymní (resp. domnívá se, že není poznán či poznatelný) nedbá na společenská pravidla, na kulturu chování.
Navíc se neobává trestu – ani na sobě, ani na (třeba) své rodině…
Oni …„se hlásí ke svému " boji "…“ – ale nehodlají nést odpovědnost za to, co dělají…
___
Je to zbabělost, opatrnost, ohleduplnost – podle toho, kdo je (jejich činy) bude hodnotit.