tess201403

Proč při volání obrazovka mobilu zčerná a nejde zapnout?

Ahoj :) Asi necelý týden, když někomu volám nebo když někomu zvednu hovor, zčerná obrazovka a nejde zapnout. Až když druhý člověk ukončí telefonát. Nevíte, proč nebo jak to řešit?
Nemůžu ani ukončit hovor.

Nejlepší odpověď
Gestas

Při přiložení k uchu se obrazovka vypne a nejde ovládat, aby jsi při telefonování uchem např. omylem nepoložila hovor. Tobě se patrně pokazil senzor, takže se po konci hovoru nezapne.

Další odpovědi
dubraro

Telefon má tzv. proximity senzor, tedy čidlo přiblížení větší hmoty = hlavy k telefonu. To proto, aby při telefonování doteky ucha telefon nevyhodnocoval jako doteky prstu při ovládání. Ten tvůj zřejmě vydává stále signál, jako by byl telefon přiložen k uchu. Vadný proximity senzor je běžná závada, zejména u některých sérii iPhone.