proč právě na vánoce na lidi doléhají deprese?

dnes v práci jsem snad nepotkala jedinného človíčka který by nenadával na vánoce,na to jak je všechno drahé a že by tyto svátky nejraději zrušili,proč právě v zimě a večer padají na lidi chmury,je to tím že nám chybí slunce a teplo?
Doplňuji:
já sice zimu ráda nemám,nebot mrznu,ale jinak si ji užívám,zrovna za chvíli jdu na stará kolena sánkovat a stavět sněhuláka,a vánoce miluji,ale dnes to bylo hrozné,každý na ně nadával

Nejlepší odpověď
Terryle

Podle mě to je právě tou idiotskou všudypřítomnou masáží, která vám říká, jak jsou Vánoce nádherný a všichni šťastný a spokojený.
Kdo to štěstí nemá a z jakýhokoli důvodu šťastnej a spokojenej zrovna není, tak to o Vánocích nese ještě hůř, protože má pocit, že ostatní prožívaj nejhezčí chvilky v roce… a o to hůř se pak snáší vlastní smutek. Nechtěla bych třeba nikdy o Vánocích být sama, to musí být dost na nervy – pokud se je teda nerozhodnete totálně ignorovat a odjet někam, kde to nevypadá jako Vánoce u nás. Což je asi dost problém.

Plus samozřejmě stres hospodyň a maminek, že nemaj naklizeno, napečeno, namyto a nakoupeno – nad těma se jenom pousmívám a je mi jich líto. Pokud si myslí, že Vánoce budou krásný kvůli tomu, že se blyští okna, tak je to smutný… :o/ Ale i to dělá ta zažitá představa, že Vánoce musej bejt perfektní a všichni musej bejt šťastný – a dobrá matka rodu přece nemůže být šťastná, když má šmouhy na oknech, prach v koutě a jenom pět druhů cukroví.
Vánoce mám ráda, ale to, jak chudáci lidi podlíhaj masážím a společenskejm konvencím, mě dovádí k nepříčetnosti.

Další odpovědi
iceT

Za par mesicu zase budou vsichni(nebo vetsina lidi) blaznit,ze jsou velikonoce,to bude to same v blede modrem.Jak pise kropitko,jsou to dny jako kazde jine,predevsim podstata vanoc a velikonoc by mela byt podle me nekde jinde,nez v tom,kolik kdo kde utrati.
Drahe je vsechno,a bude drazsi,ale kvuli tomu si prece neni treba brat pujcky,a pak si cely rok odtrhavat od pusy a nadavat na drahotu,kdyz pristi rok to bude to same,ne-li horsi.

fofbal

To bude asi bohužel daň konzumní společnosti současné doby. K tomu se přidává stress z nadměrnosti požadavků situací v žití rodiny, zaměstnání. S rozvojem informovanosti lidé ventilují pocity více do éteru více co dříve. Je to i mnohdy v těchto situacích počasí, ne takové jaké si přejeme.Ale. Nepamatuji se, že generace našich rodičů a snad i my v začátcích jsme něco takového vypouštěli.Možná že dříve, dnes mnozí,oni se těšili na tyto svátky jinak. Snad věděli proč se ty svátky a všechno okolo svaví.

poa.li

Řekl bych, že na vánoce na lidi více doléhá případná samota. Taky souhlasím s tím stresem kvůli tomu, co všechno nám okolí a hlavně média servírují, jako že se to „musí“ protože jinak je to ostuda. Osobně o svátcích nikomu nic neslibuji, abych nic nemusel a do ničeho se nenutím. Užívám si Svátky Klidu…

ten který je

Souhlasím s tvrzením že člověk podléhá jakési reklamní masáži.Já osobně vždy o Vánocích mám takovou smutnou náladu,nebot na štědrý den spíše přemýšlím o lidech kteří už nejsou na tomto světě – prarodiče a kamarádi.Je to úplně zbytečné šílenství,ale není nic krásnějšího než vidět zářicí očka dětiček jak mají radost z dárků.:-)

kropitko

Buraku, oni nadávají ze setrvačnosti,,ono to nadávání nějak k těm svátkům patří…

kropitko

+Terryl, já si myslím, že je to jak píšete lidé jsou úplně hotoví z toho, jak musí být vše O.k. Já si myslím, že to tak není, je to den jako každý jiný. Jen trochu slavnostnější,a­le,,,,nic by se nemělo přehánět. Já budu ráda, když se toho celá rodina ve zdraví dožijeme, sejdeme se, popřejeme si, budeme lenošit a koukat na televizi. Budem pojídat dobrůtky a odpočívat,,není kam se hnát.

anonym

já se na svátky vyloženě těším,my máme odporný zlozvyk,po štědrém večeru si roztáhneme obrovskou sedačku,kde se vejde 5 lidí,naházíme na ni peřiny,polštáře a jen kokáme na pohádky,cpeme se sladkým,a salátem,občas se jdeme koulovat,ale jinak nic jiného neděláme,a těch několik dní je mi naprosto jedno co se kde děje

kropitko

mám to tak, před i po svátcích,,,

Miroslavst

http://www.pe­loton.cz/files/i­mages/Palecna­horu.jpg