ten který je

Proč používá LBGT symbol duhy?

Duha patřila vždy od starověku až do dnešních dnů jako symbol smlouvy mezi Bohem a člověkem(Gn9,14)­.Lidé patřící do LBGT ale rozhodně s touto smlouvou nemají nic společného.Jaký tedy význam má duha pro tento spolek?Děkuji.

Nejlepší odpověď
zjentek

Samozřejmě jde o pro ně tolik typické prznění přírody.

Další odpovědi
autacek

Dehonestovali i tak krásnou věc, jako je duha. A tos ještě neviděl jejich vlajky v různých mutacích dle příslušné ab/normality.

Reganois

Duhová vlajka má symbolizovat LGBT hrdost, jakož i současně rozmanitost těchto komunit. Původních osm barev mělo vyjadřovat tyto vlastnosti: sexualita, život, zdraví, sluneční svit, umění, harmonie a duch. Zájmové spolky si obvykle tyto věci přivlastňují a pak vzniká nepořádek, kdy duha = LGBT, což je nesmysl. Stěžejním slovem a motivem je ale RŮZNORODOST.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Duhov%C3%A1_vl­ajka

UPhelp

Už asi jen proto, že třeba gay znamená i rozjařený/roz­jásaný/veselý. Ostatní jsou asi taky rozjásaní a duha je taková veselá.
Různorodost, pošahanost. Kdo ví.
Na duze asi vidí něco symbolického (pestrost a různorodost). Duha je taky symbolem rozličnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.