Complex

Proč podle stávajících plánů má na Měsíci přistát první Číňan až v roce 2030?

Proč až za tak dlouho, když už tam dosedla sonda Čchang-e 4?

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­vesmir/cinska-sonda-mesic-odvracena-strana-pristani-poprve-v-historii.A190103_053­604_zahranicni_kop

Nejlepší odpověď
annas

"Souboj o člověka na Měsíci. USA, Čína i Rusko rozjíždí závod o základnu.

Američané chtějí do deseti let vrátit člověka na Měsíc. I proto, aby se tam mohli astronauté připravit na let k Marsu. Nejsou však sami, podobné plány oznámila i Ruská kosmická agentura a již dříve se k boji o Měsíc přihlásila Čína.

Čína by ráda kolonizovala Měsíc do roku 2050. První krok již udělala. Její sonda Čchang-e 4 přistála na odvrácené straně Měsíce a má i úkoly, které souvisí s budoucím pobytem člověka na naší oběžnici. Na rok 2021 je pak naplánována mise Čchang-e 5, která bude zkoumat možnosti stavby trvalé základny.

A přibližně v roce 2030 by pak v Číně rádi poslali svého člověka na Měsíc. Celé úsilí má završit v polovině století velká kolonie .

Rusové plánují za patnáct let měsíční základnu

Dalekosáhlé plány letů na Měsíc má i Rusko. Agentura RIA Novosti cituje z dokumentu, podle nějž by první stroj s lidskou posádkou měl na Měsíci přistát v roce 2031. Už rok poté má další let dopravit další kosmonauty i těžké lunární vozítko, které bude schopné přepravovat posádku."

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­vesmir/clovek-na-mesici.A190211_091­647_tec_vesmir_vse

Soupeřenío i v oblasti vesmírné. Kdo s koho.

Další odpovědi
Drap

To plánují takto Čína. Pokud to stihneš dřív, nikdo ti bránit nebude.

Hungalabunga

Musí postavit raketoplán.

Kepler

Sonda je jenom sonda, není schopna na Měsíc dopravit člověka a pak zpátky. K tomu, aby Američané dostali Apollo na Měsíc, museli nejdřív postavit 110 m vysokou raketu Saturn 5, která dodnes nebyla překonána. Není to tak jednoduché.

autacek

Přesto že tam Američané létali svého času jak má stará do sámošky, kupodivu se to dalších 50 let nikomu jinénu, ani s dnešním vědeckotechnickým pokrokem, nepodařilo. Přeber si to jak chceš.

ivzez

I Vy byste měl před vložením otázek začít přemýšlet.

Na tuto otázku by Vám mohli zodpovědně odpovědět
Číňané → konkrétně zástupci čínského kosmického
programu a/nebo vedení země. → Kolik jich sem asi chodí?