HenryFonda

Proč je po světě taková nenávist proti Židům?

Čtu novinové články o antisemitismu v evropě i v americe,za­jímalo by mě proč je proti Židům taková tvrdá nenávist, že musí antiseministé malovat svastiky na židovské hřbitovy nebo napadat jak slovně tak fyzicky židovskou populaci, je to snad experiment moderní doby takto nenávidět židy, muslimy, ateisty, svědky jehovovy aj.?

Odpovědi
Ametyst

Tou poslední větou jsi to korunoval:-): muslimové pořádají v západní Evropě hon na židy, a ti se rádi stěhují za bezpečím do Izraele. Není to dlouho, co muslim podřízl v Paříži starou paní, co přežila holokaust…Německo bylo vždy posedlé kvótami, tak měli cca kolem roku 2000 nejvyšší kvóty pro židovské migranty. Takže se jim tam stěhovali židé nejvíc z bývalého Sovětského Svazu.

annas

Občas využijte archiv,. na toto téma najde různá vysvětlení.

Proč? Vědí to ti, kteří vyjadřují vůči nim nenávist.

"Dnešní nenávist k Židům je stejně iracionální, jako byla v minulosti
27. ledna 2019, v den výročí holocaustu, vystoupil v německém Spolkovém sněmu jako vážený host 87letý historik Saul Friedländer, který přežil holocaust. Narodil se na území Československa v roce 1932 a jmenoval se Pavel. Dnes má francouzské jméno Saul.

https://www.fre­emag.one/2019/02/2­8/dnesni-nenavist-k-zidum-je-tak-iracionalni-jako-byla-take-v-minulosti/

Myslím si, že to souvisí s minulostí. Židé byli úspěšnými obchodníky, zřizovali obchodní domy atd. Byli také podomními obchodníky, viz Popper, vydělávali na lichvách, takže se na ně dívali mnozí jako na podvodníky., lichváře, bankéře – negativní význam

Mají stále odlišný životní styl i kulturu, tradice, náboženství, přičítá se jim, že chtějí vládnout světu – sionismus atd. Takže se oživuje minulost. Pověst, i když je stará, se šíří, protože Židé žijí na celém světě.

Oživuje se i Hitlerova nenávist. znevažuje se holocaust atd. Chybí jistá tolerance, vede nesnášenlivost. Je třeba rozlišit mezi tím, jak se chovají jednotlivé etnické skupiny a nezevšeobecňovat.

FlAsh_7

Kvůli předsudkům, že jsou prohnaní.