Avatar uživatele
Syd

Proč pásy při nehodě „povolí“?

Po čase jsem se dívala na nějaký crashtesty a znova mi vrtalo hlavou, proč dělaj ty pásy tak, že stejně ta figurína/člověk vlítne do palubní desky (i když nepochybuju o tom, že tu intenzitu nárazu zmírněj). Napadá mě jediný možný vysvětlení – že to dělaj schválně aby se energie rozložila i do nějakýho pohybu a pás nás bezmála „nepřeťal“, ale proč potom nedělaj do aut čtyřbodový pásy jako v letadle (myslim pro piloty, ne ty „hovnítka“ pro cestující), aby se energie líp rozložila?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? pokazdejinak před 4637 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Je to tak jak píšeš, pásy mají tělo „zabrzdit“ na určité dráze, proto při nárazu popruh o něco „povolí“ a musí se vyměnit. Tříbodové pásy (místo vícebodových) je kompromis mezi bezpečností a pohodlím – lidi by se do nich třeba na kratších cestách nekšírovali.

Pásy v letadle mají hlavně za účel tě udržet na místě, energii případného nárazu má pohltit sedačka před tebou (proto se při startu a přistání hlásí, uveďte sedačku a stolek do svislé polohy a v instrukcích je obrázek, že si při nouzovém přistání máš dát ruce přes hlavu, sklonit se a opřít o sedačku před tebou (a letušky budou ječet „heads down – stay down“ – jako na tom videu))

http://www.you­tube.com/watch?v=CZ17U64­5HkY&feature=re­lated

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek