Babunka

Proč některé děti říkají "kepuč" místo "kečup" ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, hanny 2, tom004 před 4049 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ono se to asi lehčeji vyslovuje,moje vnučka to říká taky.Ještě říkala kočoláda místo čokoláda.
Doplňuji:
ad kosaaaak - vy znáte děti,které nebyly líný a hned od malička mluvily správně česky?

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
tom004

Dětský mozek je nezná logiku,a nepotřebuje si nic zdůvodňovat,nebo vysvětlovat.Naše dcera,jako malá jednou prohlásila,že se to "stříbrná".Chvíli nám trvalo,než jsme pochpopili,že slovo "třpytí",nevysloví.Malý mozek nelenil,a našel přijatelnou náhradu.S tím kečupem,to bude podobně. :-))

0 Nominace Nahlásit

salsa verde

moje děti to taky říkají! kepuč a kočoláda. S tím kepučem jsem někdy tak vedle že na okamžik zauvažuju jak je to vlastně správně :-)

0 Nominace Nahlásit

hanulka11

Děti si slova zkomolí jak se jim to dobře vyslovuje a vzpomínáme na to ještě i nyní když jsou děti dospělé
dcera říkala prapika - místo paprika

0 Nominace Nahlásit

Drap

Většina dětí si vytváří jakýsi svůj uzpůsobený jazyk, tomu jak jim to vyhovuje. Možná je škoda že je to poměrně brzy odnaučíme.

0 Nominace Nahlásit

kosaaaak

Souhlasím s tím že se to snadněji vyslovuje. Některé děti jsou dneska holt už tak líný, že se ani neobtěžujou mluvit správně česky.

0 Nominace Nahlásit

lexx

jo tohle děcka dělaj, ani nevím proč, pán dotkor (pán doktor) harvan (havran) a tak podobně, ale ve slovíčkach máma - táta - papat - kakat, tam se nespletou

0 Nominace Nahlásit

iceT

Jako malá jsem říkala kojban místo kombajn...

0 Nominace Nahlásit

Deli

Taky jsme mívali k jídku kepuč!

Taky kukáju - okurku :-)

0 Nominace Nahlásit

tuCZek

moje dcera měla "čepek" :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava