Lgee

Proč někdo upřednostňuje kvantitu před kvalitou?

Raději koupí 100g nekvalitního salámu za 25,– než 75g kvalitního salámu za 20,–, přestože při přepočtu hmotnosti je levnější ten kvalitnější salám.

Nejlepší odpověď
Kelt

A co bys upřednostil v situaci, kdybys měl vybrat mezi plochou vysokoškolačkou a dělnicí se čtyřkama?

Další odpovědi
Dochy

Otázka je, jak určuješ který salám je kvalitní a který ne. Pak je tady také otázka množství: Třeba dotyčný chtěl dělat právě tolik chlebíčků, že mu 100g vyhovuje lépe než 75 a 150 už by bylo příliš.

nyjono

Protože lidé jsou různí.
Mají různě odlišné názory, zájmy i důvody.

aliendrone

Co třeba podobný důvod, jako když nemáš penge, zato máš velký hlad, tak si (někdo!) raději koupí 1kg chleba místo 50g borůvek? ;) :)

BTW – nevím co používáte za ekonomiku/mate­matiku vy ostatní, ale v té mé ten kvalitnější salám NENÍ levnější v přepočtu na hmotnost, ale je DRAŽŠÍ! (26,70Kč/10dkg)
Ale kdo ví, třeba je Lgee nějaký kříženec Keynese s Hilbertem a já obyčejný blbec jen nechápu gigantickou hloubku jeho myšlenek. ;) :D :D

Cecilka1998

Jenom blbec může upřednostňovat kvantitu nad kvalitou, kvantita je k ničemu pokud není kvalita, u salámu to ale trošku chápu každému se nechce číst složení/hmotnost.