proč nekdetří ženy při porodu umíraj?

Nejlepší odpověď
Damiana

Během porodu mohou nastat různé nepředvídatelné komplikace. Zejména vykrvácení je častou příčinou.
Mezi rizikové skupiny patří ženy mladší než 17 let a starší jak 35 let. Vyšší riziko komplikací je i u žen menších než 150 cm, kuřaček, alkoholiček a drogově závislých a u žen, které mají za sebou více než 4 porody. Na komplikace má vliv i cukrovka a chronické onemocnění.

Rozdělení těhotenství podle rizikových faktorů:
fyziologické těhotenství (bez komplikací)
rizikové těhotenství (během těhotenství se objeví rizika, ale nedojde k poškození)
patologické těhotenství (během těhotenství se vyskytují poškození)

Další odpovědi
Drap

Protože je to poměrně náročný zákrok a může nastat spousta komplikací

Deli

Je to riziková situace. Třeba o kýle se říká, že to je banalita. Moje teta po operaci zemřela. Prostě se to nepovedlo, zkomplikovalo. Já byla na kýle loni, brnkačka. Letos jde moje dcerka, vím, že je to pohoda, i když také s rizikem, i když malým…
Lidi umírají i při sexu, ve spánku, při práci…
Během porodu mohou nastat situace, kdy žena potřebuje rychlou pomoc. A někdy jde zničehonic o vteřinky. Sama jsem to zažila při narození první dcery. Jak moc jsem lékaře vyděsila, mi došlo až při propouštění domů. Ale zvládli to na jedničku. Porodila jsem už podruhé a možná… uvidíme. Nebojím se. Větší riziko podstupuji, když sedám za volant.