kurec

Proč nejsou v ČR toalety pro obě pohlaví (unisex)?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Není potřeba kopírovat kdejaký nesmysl ze Západu. Západ by měl být pro nás naopak velkým varováním, kam vedou sociální a společenské experimenty.

Další odpovědi
Drap

Jak to, že nejsou? Já takové doma mám.

Dochy

Jistě že jsou. podle našich hygienických norem se toalety na pracovišti nebo toalety pro veřejnost staví podle toho, jak velký počet lidí je bude užívat. Pokud je pracoviště pro 2 lidi, ještě k tomu s 99% pravděpodobností chlapy, pak je blbost tam stavět 2 budky.
Potkal jsem i pár cukráren, kde je jen jeden malý unisex kamrlík pro zákazníky. V obchoďáku, kterým denně projde 5000 lidí, a tedy se dá odhadnout, že bude třeba minimálně řekněme 10 „parkovacích“ míst, zároveň (norma řekne lépe) už je (musí být) dost prostoru zajistit oddělené prostory.

aliendrone

I neskutečná demence dem(ent)okratického režimu potřebuje nějaký čas, aby „výsadba přinesla sklizeň“. Nemůžeš všechno mít najednou, to snad chápeš. Jestli jsi s úrovní výše havloidní debility nespokojen (podle mne VELICE ZDAŘILE roste!), tak tomu dej ještě trochu čas, však se dočkáš. No vážně, věř mi!

(JJ, pamatuji doby, kdy jsem si prostoduše myslel, že tohle nebo tamto NENÍ MOŽNÉ ani v havloidní dem(ent)okracii. JAK JSEM BYL NAIVNÍ!) 😕

cappuccino

Cizinci si stezuji, ze v CR je nedostatek verejnych toalet. Nejspis na ne nejsou penize, nebo to nikoho nezajima, neni to vyhodny byznys!
Nevim tedy, z ceho by se jeste mely financovat unisex toalety??

Arcimozek

Doufám, že v budoucnu se bude slovo „unisex“ chápat jako tzv. „vesmírné pohlaví“ – můj vlastní vynález. Vesmír = universe. Píši o tom proto, protože my všichni jsme vlastně z vesmíru, jsme s ním spojeni, i když o tom ani třeba nevíme, a máme jeho charakterisitky, vlastnosti. Je to opravdu tak, je jen jedno pohlaví, a to „vesmírné pohlaví“.

Pokud máte zájem, kontaktujte mne, napíši Vám další podrobnosti.

Kazatel

Jsme si rovni, ale záchody chceme mít oddělené. Zvláštní. Přitom někde společné prkénko vůbec nevadí.

melounex

Ahoj, možná také proto, že je tato společnost stále poznamenaná komunismem, který v lidech vůči jiným lidem spíš vyvolával nesdílení až nepřátelství a sex byl v té době mnohem více tabu než dnes, je to ale jen má domněnka.

Zajímavé je třeba to, že ve starém Římě měli normálně toalety bez zástěn a lidé tak seděli vedle sebe na „lavici s dírami“, kadili a přitom probíhala normální společenská konverzace. Jestli byli i unisex, to nevím.

Postupem času se do společnost dostávají různé tabu, jiné tabu se zase bourají. Každá společnost je individuální a proto to je někde tak a jinde jinak. Vždy záleží na kultuře, politickém zřízení, problémech doby a občanech dané společnosti.