vivatisCZ

Proč nejsou Star Wars natočené rokama za sebou?

Mám namysli to, že každá epizoda se natočila v jiném roce a nejde to za sebou což jde poznat i na kvalitě filmu.Zde máte ukázku:
Star Wars:Epizoda I-Skrytá hrozba(1999)
Star Wars:Epizoda II-Klony útočí(2002)
Star Wars:Epizoda III-Pomsta Sithů(2005)
Star Wars:Epizoda IV-Nová naděje(1997)
Star Wars:Epizoda V-Impérium vrací úder(1980)
Vidíte to?Ty filmy dou takto za sebou přitom se každý natáčel v jiném roce?První v roce 1999 pak třetí 2005 a pak ty další jsou zase starší.Proč?

Nejlepší odpověď
anonym

Len tak pre vašu informáciu, tá seria má sedem filmov:

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999; Star Wars: Episode I – The Phantom Menace)
Star Wars: Epizoda II – Klony útočí (2002; Star Wars: Episode II – Attack of the Clones)
Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005; Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith)
Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977; Star Wars: Episode IV – A New Hope), původně jen Hvězdné války (Star Wars)
Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder (1980; Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back)
Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho (1983; Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi)

Star Wars: Klonové války (2008; Star Wars: The Clone Wars)

Pôvodne sa jednalo iba trilógiu, neskôr (po roku 1993) Lucas koncepciu príbehu rozvinul a vznikol tento chaos.

Další odpovědi
Alesh

Já jsem slyšel, že to bylo z důvodu toho, že v těch prvních dílech jsou scény, které prakticky nebylo možné natočit bez počítačové animace.

iceT

Když si seřadíš filmy dle epizod od první do šesté epizody a podíváš se na ně,tak zjistíš,že jednotlivé filmy na sebe navazují,a je jedno jestli jsou z toho nebo onoho roku,podstatný je děj,který dává smysl.
Rejža to natočil takhle odprostředka,pro­tože neměl potřebnou techniku,ale věděl,že za pár let to prostě půjde natočit.Kdysi jsme četla reportáž o tom jak se točily staré Star Wars,jak technici lítali po poušti,s maketami hvězdných lodí na dlouhých tyčích,s očima plnýma písku ,asi ani tehdy to nebyla sranda natočit kult.Jo a chybí ti v tom výčtu epizoda VI.....