Jde natočit film doma?

Dobrý den, měl bych dotaz. Dá se natočit film doma? Žijem v době plný moderních technologií, kdy stačí použít 3D editor a zelené plátno k natočení nějakých scén či vložení postav do scény. Jsem si vědom, že ateliéry, natáčení apd. vyjde docela draho. Mě by jen zajímalo, zda se dá takový celovečerák natočit před zeleným plátnem doma s použitím nějakých 3D postav a scén v 3D editoru. O Dabingu se nebavím, ten by se musel vymyslet zvlášť.

dubraro: Já myslím hraný film s kombinací 3D scén a efektů.

Nejlepší odpověď
Kepler

Všechno se dá, pokud je člověk šikovný. Já tomu rozumím. Hlásím se do štábu jako geniální klapka a vařič kafe! 🙂

Další odpovědi
Drap

Lze téměř vše. Pokud jsi dostatečně zručný a máš potřebné znalosti, klidně se do toho pusť. Třeba nastartuješ nový směr v kinematografii.

xxx3

ano, dá. Do jisté míry. Řada dobrých filmů vznikla za relativně nízké náklady, nicméně udělat 3D film tak, aby nebyl spíš k smíchu, to už je jiná káva. Proč by do toho ostatně filmová studia sypala ty stamiliony, když by to šlo jednoduše flikovat doma na „písíčku“.

dubraro

Ano jde. Vznikly tak například mnohé japonské animované filmy.