Complex

Proč nakopnutý palec u nohy nějakou dobu jakoby hřeje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Buď částečně stojíš bosou nohou v čerstvém kravinci, nebo v tom palci probíhají nějaké zánětlivé procesy a palec se tak hojí. Mně, když někdo nakopne do poprdí, tak se rozpálím úplně celý.

Další odpovědi
Anikitos

Nejspíš to bude změnou rychlosti toku krve – asi se ji tam nahrne víc a možná proteče rychleji, což způsobí zahřátí.

A možná to bude jen pocit, kdy po nárazu dané místo jakoby brní a způsobuje to pocit tepla.

A pokud je prst nakoplý do krvi, tak je to určitě způsobeno tou krví, přesněji řečeno kr. destickami, které se shlukuji a zabraňují tak dalšímu krvácení – a tím se místo sražení i zahřívá.
:)

orwell

Já nevím, co je na tom nepochvopytelného. Část kinetické energie palce se při nárazu prostě přemění v tepelnou. Když dopadne asteroid na planetu, taví se i horniny a nikdo se tomu nediví 🙂