independent

Proč musí být dálniční nálepka dole vpravo?

Já bych ji chtěl mít nahoře vpravo, sklo je dole zaoblené a není tam roh.

Nejlepší odpověď
Kepler

Většinou jsou rohy nahoře i dole, ale tipoval bych, že je vpravo dole je kvůli snadnější kontrole z pravého okraje silnice a že na tom místě nejmíň překáží ve výhledu.

Další odpovědi
cukrar

Páč to nařizuje zákon. Různý stát, různé místo.

Weirdquestio

Zřejmě byrokracie. Ale možná byl záměr, aby to bylo jednotné a snáze se to kontrolovalo a hledalo. Přesně jak píše Kepler.

V Rakousku to mají pro změnu před zrcátkem.

Emefej

Protože zákon…