Proč můj pes nejí jídlo?

Granule nechce, ale maso a ostatní jídla dá se říci, že jo. Co ji je?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemá hlad, má nějaký problém s trávením,dostává kombinované krmení, někdy granule někdy vařenou stravu. Pes takové kombinace špatně tráví a dělá mu to problém. dostává víc než potřebuje. To, že přes nechutenství žere maso, neni nic divného.Je to pro něj přirozená strava a nedokáže dost dobře odolávat.
Doporučuji. Nechat minimálně 24 hodin půst. Pokud má normální stolici, dávat dospělému psovi pouze 1× za den přiměřenou dávku. Nechat 20 minut a co nesežere, odebrat. Krmit buď granulemi, nebo vařeným. Nekombinovat. Krmit takto vždy po několik dní jednu stravu. Mezi střídáním je opět vhodný 24 hodin půst. Pejskovi to jen prospěje.

Další odpovědi
zeeue

Přestaňte ji krmit „ostatními jídly“. Až potom bude mít hlad, bude žrát i granule (hlad je nejlepší kuchař 😉 ). Shrnutí: vidím to na rozmlsanost – proč žrát granule, když masíčko z konzervy chutná líp?

Smackdown

Buď je rozmlsaný nebo v granulích je psí maso, a pes má silný čich, a jak se říka, pes nikdy nesní psa, což je pravda.

Arne1

A má ten pes o „jídle“ stejné představy jako vy ? Jednou sjem viděl pořad, kde bylo jasně řečeno, že pes je masožravec a proto je maso jeho přirozenou stravou. A nikoliv nějaké separátu, sojové náhražky a další podivnosti.

Jiří Bohumil

Zkrátka mu granule „moc nejedou“. Je to stejný jako u lidí, jsou také někteří, kterým všechno nechutná. A když ví, že dostane masíčko, co by je jed (žral?), když mu nechutnají. Ale pokud bude mít opravdu hlad, dá si i ty granule.
Jinak detailněji viz Drap.
Odpozorováno v „praxi“.
V současné době máme „pouze“ 6 psů. 2 krysaříky, 2 NO a 2 bez definovaného plemene.:-)))

zjentek

Bo zjistil, že existuje jemu prospěšnější žrádlo! Pes zvysoka kašle na chuť žrádla, pses instinktivně zvolí jemu prospěšnější žrádlo! Prostě je odmítá, tak mu dej něco pro něj lepšího a hotovo.

Co řešíme? Z lásky máš psa tak snad pro něj to nejlepší, ne? Anebo je to snad jinak? Sám bych si oderval od vlastní huby, aby se moje fenka měla co nejlépe, kdyby se mi tak mohla vrátit! To pochopí každej páníček, pokud se jedná o duševně zdravýho člověka ;)

Rafilka

Pes je mlsný tvor. Když má granule a potom dostane něco lepšího, tak potom čeká stále na to lepší. Můj pes se mnou teď taky „vyčůrává“ a nežere. Nasadila jsem tvrdý režim, protože vím, že je zdravotně v pořádku, a dostává jen suché granule. Musí si odvyknout. Také je dobré mu dát misku s granulemi, nechat deset minut, a když to nesežere, tak mu to sebrat a dát zase až bude mít čas na krmení. Chce to silnou vůli. Přeji ať se pejsek co nejdřív rozežere. :)

Drap

Neni pravdou že pes psa nežere. A to že je v granulích psí maso je vyložený nesmysl. To si žádný výrobce na světě nedovolí a takové maso dávat do krmení by byla příliš drahá záležitost.