zjentek

Proč mne intelektuálové nesnesou?

Vůbec netuším, v čem může být zakopaný pes. Přitom jsem tak hravý, bezelstný člověk, pln elánu do života a nezměrné fyzické síly, což se v praxi projevuje tak, že neposedím a nepokecám. Ale když pak podněcuji druhé k vyšším fyzickým výkonům, ať už ve sportu, turistice, zájmových pohybových činnostech, zahradních činnostech a volnočasových aktivitách, vnímám pak zejména ze strany intelektuálů obrovské znechucení vůči mé osobě. Jasně ho cítím, ale… Mohlo by se mně to všechno jenom zdát?

Nejlepší odpověď
elkon

Podle toho jak se zde prezentuješ, tuším, že máš ve společnosti druhých, hloupé narážky (možná až někdy ironické). Mě by to také vadilo. A myslím, že nejen intelektuálům.

Další odpovědi
dudu

Za intelektuála se nepovažuji a proto neznám ani jejich pocity. Tvojí hlavní, snad až nesnesitelnou neřestí byla tendence popichovat nepříjemnými poznámkami a dehonestovat polopravdami. Avšak běda tomu, kdo ti oplatil stejnou mincí. Zdá se mi, že ses v poslední době malinko polepšil.

UPhelp

Odpovědí může být hodně, chyba na jejich nebo tvojí straně, popřípadě obou.
Ale jedno je faktem, nikdo nemá rád rady, komandování, doporučování (poučování, co by kdo měl dělat),… Sice záleží hlavně na tom, jak je to podáno, ale většina to nepříjme a je jedno jestli to jsou nebo nejsou intelektuálové. Taky každý nemá rád, když někomu něco cpe, vnucuje. Někoho něco baví, tak to neustále přichvaluje druhým a říká, že by to taky měli dělat. Nálehá na ně, dokonce je až nutí.
Přinejmenším je to hodně otravné. Je to asi stejné, jako když třeba nejsi technický typ, IT a podobně tě vůbec nezajímá a nějaký nadšenec/nerd ti o tom pořád vykládá, chválí ti nějaké věci, které ani neznáš ani nevíš, že existují a radí ti, co bys měl dělat, co bys měl zkusit, jaké programy používat, co si koupit,… Opačně to funguje stejně, když takovému člověku, který se nezajímá vůbec o pohyb, sport a posilování, radíš, jak má cvičit, kdy, proč je to dobré…
Nadšení lze probudit, ale ne v běžné konverzaci, kdy se jen tak něco chválí, hlaně když to druhou stranu nezajímá.
Třeba je to tvou osobou. ;) Kdyždý se každému nezalíbí ani nezavděčí. Jsou různé typy osobností.

xiperio

Pokud si s Vámi nemají co říct, tak se začnou nudit. Musíte si najít společnost sobě rovných.

Kelt

Být oblíbený a neoblíbený , na toto téma bylo napsáno mnoho knih, jsou kurzy, semináře, někteří na tom mají živnost. Ale každý chce být důležitý a to jde i při nějaké akci, Lidé nemají rádi toho, kdo moc mluví a všemu rozumí, a třeba se tak někoho nepřímo dotkne, že ho podcení. Třeba si někoho vyber a nech ho, aby byl určitou dobu king Bude vyprávět, bude něco organizovat, třeba říkat vtipy, on stoupne v ceně a ty u něho, nebo i u dalších také. Ale musí to být upřímné, ne laciná divadelní gesta. A musíte mít něco společného. Třeba sport, práci. Nejhorší je, když je to jedna baba.

Rokio

Nechci tě urazit, ale podle mě je to proto, jelikož jsi trochu excentrik. Jinak jsi ale dobrý člověk a mně osobně jsi sympatický.

Ametyst

Seš si jistý, že jde o intelektuály, a ne prostě jen o náfuky?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Rokio, Bože, co JÁ BYCH DAL za to, aby lidská plémě BYLA EXCENTRICKÁ!!! Všechno, všecičko! Nikde žádný stádo, žádný osamocený vůl…

zjentek

Dudu, bez urážky, pokud se za intelektuála NEPOVAŽUJEŠ a proto NEZNÁŠ ANI JEJICH POCITY, máš se v životě ještě hodně co učit. Nejlepší by v tomto tvém konkrétním případě bylo zapomenout na všechno, co si o sobě myslíš a začít se brát vážně. Prostě při poznávání sebe sama začít od á jako malé dítě, chápeš? (; ((;

Je mou POVINNOSTÍ ZDŮRAZNIT, stejně jako v případě Elkona, že zde NEJDE O NARÁŽKU! Jde o holý fakt, který bude nakrásně narážkou tak dlouho, dokud si ji později coby fakt ty který konkrétní mozky nepřipustí.

Zatím jsou mý poznatky z tvý strany jen politikou – pokud je fakt nekorektní, bude považován za narážku. Takhle se dá prožít celý jeden lidský život a společnost si PŘESTO neuvědomuje, proč si v ní jsou jedinci tak vzdálení. Chjo, dudu… (;

dudu

Mylně jsem se domníval, že se zjevil nový zjentek, kterému připomínky od přátel na jeho adresu mají posloužit k seberealizaci a zušlechtění své duše. Je to marný, je to marný, je to marný.....

zjentek

Ale jo tywoe, dyť už jsem zušlechtěný, že to už víc nejde. Přesto mně méně šlechetní s vyšší „šajbou“ nedaj pokoj, furt moralizují, tak co si mám počít kua asitak, nevíš? Mně něco povídej o duši… Nejčistší ocel musí projít nejžhavější pecí, tos nevěděl?

dudu

Ty necítíš, že si zde hraješ na někoho, kým ani zdaleka nejsi! Usurbuješ si zde roli jakéhosi barda a mravokárce, ale většinou tvůj verbální projev připomíná dětské žvatlání.

zjentek

Kelt, díky.

zjentek

Elkon díky, potřebuji vědět, co vadí intelektuálům. Prakticky's mně odpověděl. Potěšilo mne, že reaguješ právě ty. Ještě bych ocenil příspěvek konkrétních uživatelů Dudu, Drap a třeba Quentos. Já vlastně kvůli takovým lidem otázku položil. Kvůli sebe jistě taky, ale konkrétní motivací k otázce jsou mně „konkrétní druzí“. Ale co je především nutné TI zdůraznit – tohle NENÍ NARÁŽKA, tohle JE FAKT. (;

Takže neostýchat se… zkousnu všechno, včetně hloupých a ubohých urážek, tvářících se morálně díky vhodné skladbě slov.

Co právník, to zákon. Co jazykovědec, to… (doplň si sám) (;

zjentek

V práci to vše platí dvojnásob. V té se umím bavit jenom o práci, čili ať už dělám v črdeli jakoukoliv práci, moc si při ní nepokecám.

Naprostým TRESTEM Z HŮRY jsou pak pro mě v práci kecy o sportu, tv, rodině, hospodě a plánované dovolené. Bože… není kam utéci, kam strčit hlavu do písku…

elkon

Tak vidíš, že jsi to odhalil. Hovory o rodině, sportu, dovolené a pod. jsou úplně běžné pro většinu lidí. Tak se nediv, že nejsi oblíben, když dáváš najevo opak. Vidím, že jsem tě v mé odpovědi výše odhadl celkem správně i když tě fyzicky neznám.

zjentek

Ne, neodhadl. nemám žádné narážky. Nemám nic. Jen ticho. A na něj nejistě reagující xichty okolo (chtěli by se tichu vysmát ale nejsou si příliš jisti a tak raději nezačnou, pokud jich okolo není čtyři a více).