klasikkos

Proč místo OSVČ nedostanou těch 25 tisíc zdravotnící?

Nejlepší odpověď
gumiczud

Protože zdravotníci nepřišli o příjem, ba naopak. To je jak bych se ptal proč to nedostanou řidiči autobusů, pekaři, prodavači, zpravodajové, politici, pohotovostní služby například na plyn atd.

OSVČ si může zažádat o podporu, dostane ji, ale jakmile to budou kontrolovat a přijdou na to, že ho krize nepostihla, tak bude muset peníze vrátit a s úroky. Takže to nevnímej tak, že každý OSVČ dostane peníze jen tak.

Další odpovědi
Edison

Tahle otázka je špatná. Předpokládá, že víš, že nic nedostávaj.

Ona to není odměna. Je to dávka s určitým účelem. Nic moc, ale aspoň něco. O odměnách zdravotníkům a dalším v „první linii“ toho vlastně víme pramálo. Což ale neznamená, že nic nedostávaj, nebo nedostanou… Pátrat se mi po tom nechce, ale jistě by na to vláda na základě „stošestky“ odpověděla.

Mc Merkurion

… když vo tom nic nevíš, nepiš provokativní otázky: „Proč místo věčně uřvaných OSVČ nedostanou těch 25 tisíc zdravotnící?“ …
… vono totiž vo odměnách pro zdravotníky se již mluvilo: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zames­tnanci-hygienickych-stanic-dostanou-odmenu-50-tisic-korun-40320062 ; https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/koronavi­rus-babis-odmeny-pro-zdravotniky.A200404_085­650_domaci_kop
… než něco napíšu, zjistim si alespoň trochu vo co de …
… odměna a příspěvek je rozdíl …
… už aby byl konec, tydle „takyotázky“ mě začínaj sejřit …

Tw!st

No jednak myslím že zdravotníci o práci zrovna nepřišli. A divil by ses, ale oni také dostávali přidáno. A ve výsledku to bude mnohem víc než ušmudlaných 25 tisíc pro nás OSVČ, kteří přicházíme o zakázky…

da ny

To už není míchání jablek s hruškami (stále ovoce),
ale jablek s knedlíkama… :).
Zdravotníci mají svůj plat či mzdu.
OSVČ, s.r.o. ve zdravotnictví ""postižená" důsledky nouzového stavu a karantény,
se mohou dočkat též pomoci státu

Ametyst

Zeptala bych se lépe: proč pomáháme Africe?