Michal Kole

Proč mi část invalidního důchodu neplatí úřednice z úřadu práce, ze svého (sážky ze mzdy) která mě nezaměstnala?

ČÁST vinny nese, o tom nelze diskutovat.

U problémových lidí, které nelze zaměstnat standardní cestou, že ho pošle na pohovor, je riziko, že spadne do šedé ekonomiky – práce načerno když legálně je to složitější a pak s nějakým rozsudkem a vězením se takový člověk zaměstnává ještě složitěji a nastává recidiva, protože legálně sehnat dobře placenou práci na uspokojení svých potřeb a případně ještě rodiny je ještě těžší.

Tak je lepší udělat „větší pomocný krok“ k zaměstnání legální cestou, aby se nemuseli řešit „větší“ problémy.

Mě stačilo kdyby překecala zaměstnavatele, aby mě zaměstna a hlavně nechal pracovat z domova, protože dát mě do kolektivu by bylo v rozporu s doporučením v mém psychologickém vyšetření, na které mě osobně odvedla zástupkyně ředitele školy kvůli maturitě, abych mohl psát maturitní písemnou práci z českého jazyka a literatury na počítači, kvůli těžké dysgrafii.

Nejlepší odpověď
Drap

Snad stokrát se již zde psalo, že pracák neni od toho aby ti sehnal práci, ale od toho aby tě evidoval.

Další odpovědi
quentos

protože zaměstnat tě není její povinnost.

jpau

Protože pracovnice úřadu nemůže za to, že někdo nechce pracovat. Abych předešl Tvým argumentům proč to není pravda doplním toto:
Kdyby jsi chtěl pracovat tak klidně půjdeš zametat (podle sebe soudím Tebe) za minimální mzdu – splňuje to i některá tvá kritéria – můžeš pracovat sám, bez kontaktu (resp. s minimálním kontaktem) s jinými lidmi.