Proč mi banka blokuje peníze poslané na/přes Paypal?

Provedl jsem několik plateb přes Paypal – zdá se, že peníze dorazili, neboť mi virtuální zboží bylo doručeno. Když ale otevřu internetové bankovnictví, všechny odepsané částky jsou pod „Blokováno“.
Blokuje banka tyto částky po nějakou dobu jako ochranu, nebo je někde chyba? Jde o Equa bank. Mám s tím něco dělat?
Díky

btw poslední otázka:P jinak mi je vše jasné, strávil jsem půl dne u Paypalu :D

Edit: Moc děkuju gecco, si top žerem ťa :D

Nejlepší odpověď
gecco

To „blokováno“ znamená, že platba ještě není zúčtovaná, ale banka registruje, že proběhla (takže ti nedovolí peníze utratit ´ještě jednou´)…
Platba musí proběhnout přes clearingové centrum karty, pak se teprve pohyb projeví na účtu.
😉
____________
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud zaplatíš v obchodě, taky je platba blokovaná. Jmenuje se to disponibilní zůstatek. Teprve po fyzickém odečtení peněz, tzv. účetní zůstatek je částka fyzicky odepsaná z účtu.

Tato blokace může trvat klidně i týden či dva, než fyzicky peníze odejdou.

Pokud bych to popsal polopatě, tak tím, že zaplatíš kartou (viz. odpověď na paypal), systém zavolá do tvé banky, že hodláš zaplatit třeba 1000 korun a zeptá se, zda je máš na účtě. Banka systému odpoví ano a tím je platba schválena a zároveň částka blokována. Tím nemůžeš tu tisícikorunu vybrat ani jinak s ní naložit. Jakmile obchodník předloží bance účtenku-obdobu lístku, který ti vyjede při platbě kartou, banka peníze fyzicky odečte z tvého účtu a obchodníkovi je předá.