M.a.j.k.e.e.

Jaký je rozdíl mezi účetním a disponibilním zůstatkem?

Na účtu mám disponibilní zůstatek asi 151 Kč, ale účetní mám nějakých 6000. Dá se s těmito 6000 nějak disponovat? Například zaplacením nějakých transakcí? Děkuji za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne, nedá.
Jde o to, že než banka zaúčtuje nějaké platby, tak je zatím blokne.
Tvůj případ:
Celkem na účtu 6151,Kč.
Vybral jsi z bankomatu 6000,–Kč a v tu chvíli je disponibilní – tedy k dispozici – oněch 151,–Kč. Těch 6000 ještě není zúčtováno, ale jsou již bloknuté.

Další odpovědi
Tw!st

Jak píše Raibek… Máš na účtě stále něco přes 6000, ale těch 6000 ti vlastně už nepatří, protože si je někomu poslal/nebo jsi něco zaplatil a je jen otázkou banky, za jak dlouho provede transakci.

Lamalam

Disponovat můžeš pouze s disponibilním zůstatkem.