JájsemRaibek

Proč mají při operaci pacienti zalepené oči?

Právě se dívám na dokument o tom, když nezabere anestezie a pacienti při operaci vše cítí. Díky jedné složce, která uvolní svalstvo se nemohou hýbat a ani nijak komunikovat. Je to děsné.
Napadlo mě, že by mohli například koulet očima nebo tak nějak, ale oni maj oči přelepené náplastí.
Proč je mají přelepené?
Dokument je zde:
http://www.you­tube.com/watch?v=1kO­vaXB6_S0

Nejlepší odpověď
mosoj

Při celkové anestezii pacient nemrká a oči jsou stále otevřené takže nejsou zvlhčovány oči. Došlo by k poškození povrchu oka. Proto se zajištuje vlhčení očí. Nakonec ani pohled na spícího člověka s otevřeným okem není nic povzbuzujícího.

Další odpovědi
gepik

Líbí se mi název videa – Operace zaživa -. Já myslím, že operaci mrtvého se říká spíše už pitva (nebo operovat mrtvého je zbytečné)

Damiana

Když jsem byla několikrát přítomna plastické operaci (jako „divák“) oči nebyly přelepeny, ale překryty takovým sterilním látkovým pásem. Nevím jestli to bylo kvůli následné možné epilaci obočí a řas, ale viděla jsem to takto. Jinak – souhlasím s mosojem

led

s nadhľadom:
Ani lekári nemajú radi, keď im pacienti pozerajú na prsty. Vám by sa to páčilo?

Damiana

🙂