Drap

Proč mají lidé rádi hořké?

Odpovědi
zjentek

Jsme postaveni ze stavebních dílců. Kamenů, chceme-li. Ty mají tvary, vydávají zvuky, pachy, mají barvy a taky mají chuti. Přestože „dílce“, které je třeba dokola a dokola krmit, jsou mikroskopického formátu, i tak si žádají své. Musíme tedy doplŇOVAT SVÉ ZÁKLADNÍ CHUTI, ABYCHOM O NĚ NEPŘIŠLI (caps lock error), protože přesně tak my chutnáme- kysele, slaně, sladce, taky hořce a někdy jsme hodně pikantní, až palčiví. A tyto naše základní chuti, které neustále doplňujeme, abychom mohli žít v rovnováze, musí zároveň obsahovat i ty správné barvy, musí správně vonět, být před konzumací správně uspořádány (i toto vše je pro naši vnitřní i vnější rovnováhu neméně důležité) a nejlépe, pokud vydávají i našim smyslům lahodící zvuky. To už je ale vrcholem gastronomie. (;

(Osobně se domnívám, že ta nejmenší částice, kterou byl člověk schopen dosud objevit, vyvstává právě z vůní, zvuků, barev, chutí a dalších třech vjemů, které si nechám pro sebe a teprve ty určí tvary a zformují hmotu. Děkuju.)