Complex

Proč má tolik firem a společností stále pevnou linku?

Nejlepší odpověď
Arne1

Pevné linky se snadněji napojí na podnikové ústředny nebo na různé ředitelské/se­kretářské soupravy.

Další odpovědi
Drap

A proč ne? Zřejmě jim to vyhovuje. I pevná linka může mít své výhody.

anonym

Ten důvod může být ekonomická výhodnost (například vlastní ústředna, ze které vyplývá určitá nezávislost vnitřní sítě na operátorovi) ale mohou to být i ryze praktické zdánlivě nepodstatné důvody jako třeba skutečnost že telefon připojený k pevné lince se vám nikdy nevybije, nikdy nepříjde o signál a vždy jste dostupní.

Většina firem nicméně dnes ale provozuje kombinaci obojího, pevných linek v kancelářích a současně mobilních telefonů pro zastižení mimo pracovní stůl.