Proč mají generální ředitel státního podniku Česká pošta, generální ředitel Českých drah i ČEZu tak superluxusní platy?

Zajímalo by mě, kdo určuje tak superluxusní platy generálním ředitelům a manažerům podniku České dráhy, Česká posta i ČEZu, když zaměstanci na spodních pracovních pozicích mají platy v řádech pár tísíc korun… kdo zavedl tento fenomén v platech a vše kolem. Děkuji https://ekono­mika.idnes.cz/od­borum-vadi-8-milionu-pro-elkana-dou-/ekoakcie.aspx?c=A161219­_143718_ekoak­cie_fih

Nejlepší odpověď
ivzez

Marley, Vy přece nejste hloupý.

Proč tu pokládáte otázky, o nichž víte, že tu na
ně nemůže nikdo odpovědět, případně otázky,
na které znáte odpověď sám?

Na tuto otázku si dokážete odpovědět sám:
Generální ředitelé a manažeři zmíněných podniků
si platy určují sami → za nižší by tam nenastoupili.

A příště si dejte pozor na záměnu řádu s řádkem.

Další odpovědi
led

To sa musíte opýtať majiteľov-zriaďovateľov týchto podnikov. Treba si ale uvedomiť, že ide o riaditeľov nemalých podnikov so zamestnancami rádovo v tisícoch.
Súhlasím, že žalúdok môže mať upratovačka aj generálny riaditeľ rovnako náročný, ale v zodpovednosti svojej práce, v závislosti podniku a pracovníkov na ich rozhodnutí sa akosi trochu líšia. Aj na ďaleko Západe, v krajine neobmedzených možností za Atlantikom sa príjem za prácu medzi riaditeľom, vrcholovým menežmentom a spodnými pracovnými pozíciami hlboko líšia.
Líšia sa aj príjmy riaditeľov štátnych a súkromných podnikov.

autacek

Tak to Vám řeknu naprosto přesně, bez nich by to totiž nešlo.

Ha ha ha ha ha.

ivzez

Podobná místa někdy slouží jako
tzv. „zlaté padáky“ pro některé politiky…

independent

Zapomněls na GŘ OKD