Jdjd

Proč lidé shromažďují majetek?

Když jim to pak evropská unie vezme, a ať ČR respektuje vlastnické právo jakkoliv nezmůže s tím vůbec nic (když v EP máme 15–25 křesel)

--
Proč lidé sbírají majetek?

Nejlepší odpověď
ivzez

Majetek se nesbírá, ale hromadí.
A EU nikomu nic nevezme.

Další odpovědi
hapiky

Sbírají, nebo hromadí?
Někteří lidé mají syndrom společný s křečky. Čím více, tím lépe. Co je doma, to se počítá. Někdy i přes mrtvoly.

Drap

Pouze proto, aby ho měli, popřípadě s ním mohli dále nakládat.

anonym

EU je dozor nad zeměmi, nemůže nic vydávat, ani přikazovat. Koukám, že nechápete pojmy. Narozdíl od USA tady si země vládnou sami a v EU se jen dohadují nad společnými postupy. Pokud už EU něco vydá, jsou to jen šablony, které si každá země dává do zákonů po svém. A jinak každý živočich na planetě se snaží mít lépe, sbírá věci a dokonce si i vybírá. Chobotnice koukají po hezkých mušlích, ptáci hledají dokonalé barvy, … To prostě znamená být živočichem.

Tomáš1234

Máš to popletené. EU žádný majetek nezabavuje. Naopak v historii ČR už párkrát k zestátnění/zná­rodnění majetku došlo viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zn%C3%A1rod­n%C4%9Bn%C3%AD

Jdjd

Ivzez – a to víš jak? Když si to ostatní státy odhlasují?

Schluker

Co to je za nesmysl? Nebo mate nejaky priklad, kdy EU nekomu neco vzala? Asi ne, ze…

Jdjd

Jen říkam že stát může vlastnické právo respektovat jak chce, ale jakmile to nařidi eu kde je 1% ceskych poslanců není jiná možnlst než majetek odebrat.

Jdjd

To že se to nikdy ještě nestalo, neznamená že se to stát nemůže..

Schluker

Nojo, to ze je clovek paranoidni jeste neznamena, ze po nem nejdou zejo? :D to se rovnou muzete bat, ze nas bude okupovat cina/rusko/ufoni. Ti se asi na zakony ptat nebudou, ze?

Jdjd

Nebo ty si snad mysliš že majetek existuje pokud ti ho kromě státu může vzít i EU?

Schluker

Majetek existuje, to je jeho primarni vlastnost. Da se pripadne znicit. Pak se daji zmenit jeho dalsi vlastnosti jako hodnota a majitel atp. EU ho nikomu vzit nemuze. Predstavujes si to jako Hurvinek valku. Jeste porad existuje pravni suverenita clenskych statu.

Cuciet92

Ale když eu nařídí zrušení suverenity tak se stane co?

Pepa25

EU nemůže „nařídit zrušení suverenity“. Netrollte tu pořád dokola hlouposti, je to trapné.

Jdjd

Okupace se nebojím, ufoni jsou docela směšní, aby šli okupovat mravence.