mikee.nikee

Proč když se alkohol pije brčkem jste rychleji opilý ?

Odpovědi
zjentek

který alkohol? Jestli s plynem, tak pak to bude stát na principu, jako že nápojem s plynem rychleji zaženeš žízeň ,)

anonym

Při podtlaku, který při sání brčkem vzniká, se alkohol více vypařuje, a tak se rychleji dostává do krve – vstřebává se sliznicemi v nose, ústech a plicích. Jenže se vám ho do krve tímhle způsobem nedostane zas o mnoho víc, abyste to rozeznali.působení alkoholu zrychlují kromě tepla bublinky CO2 (urychlují vstřebávání alkoholu). Zpomalují ho naopak tučné pokrmy.
-
ale je to fáma.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-opiju-rychleji-kdyz-piju-alkohol-brckem