jelineko

Proč se opiju rychleji, když piju alkohol brčkem?

Jasná otázka, není co popisovat.

Nejlepší odpověď
Lencis

S pitím brčkem je to trochu složitější. Existují různé teorie, že se takhle opijete rychleji, protože se brčkem pije rychleji, vdechujete víc vzduchu, těžší alkohol sedí u dna, ale to jsou všechno vědecky vyvrácené nesmysly.

Pravda je, že při podtlaku, který při sání brčkem vzniká, se alkohol více vypařuje, a tak se rychleji dostává do krve – vstřebává se sliznicemi v nose, ústech a plicích. Jenže se vám ho do krve tímhle způsobem nedostane zas o mnoho víc, abyste to rozeznali.

Takže celá ta povídačka o pití brčkem a rychlejším opití je pravděpodobně jenom fáma. Jinak je ale fakt, že působení alkoholu zrychlují kromě tepla bublinky CO2 (urychlují vstřebávání alkoholu). Zpomalují ho naopak tučné pokrmy. 😉

Další odpovědi
anonym

taky by se dalo říci, že z brčka se pořádně nenapijete a nutí vás to pořád ucucávat.. Když se napijete normálně ze sklenice, tak se napijete zase po čase.. ale je to jak u koho