Avatar uživatele
quentos

Čím to, že pivo pité po malých doušcích opíjí člověka rychleji?

Kdysi ještě na gymnáziu mě poučovali spolužáci, že se nemůže pít pivo „jak čaj“, tedy po malých doušcích, protože tím způsobem se člověk rychleji opije. Čím to? Není to trochu paradoxní? Při velkých doušcích přece přechází do krve větší dávka alkoholu naráz…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? jakho, iceT, johana 56, Lucijej, Damiana, anonym před 4220 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Podle mě to je proto, že s každým loknutím člověk polyká nejen pivo, ale i vzduch a polykání vzduchu samo o sobě člověku zamotá hlavu a v kombinaci s alkoholem se účinek znásobuje.
Takže ten, kdo na jedno loknutí vypije více piva, dostane do sebe méně vzduchu a opije se jen tím alkoholem. No a ten, kdo pije po troškách se více naloká vzduchu, takže se mu šíša zamotá tím a ještě se k tomu připojí vliv alkoholu a zázrak je dokonán, navíc tímhle stylem pijí hlavně začátěčníci, kterým k opilosti stačí méně alkoholu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vážně nevím. Sama piji pivo převážně pomalu – vyjímečně rychle a nějak více opilá jsem se nikdy necítila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kroupič

Kdysi jsem slyšel, že prý to je podobné, jako když naliješ vodu na plotýnku a je rozpálená. Hned se voda odpaří. To samé s pivem. Ale jen říkám co jsem kdysi slyšel :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Tak a babo raď: http://www.cu­ketka.cz/forum/to­pic.php?id=568
Mé osobní pocity – ano při pití brčkem nebo po malých dávkách (lžičkách) stačí málo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

A co teprve pití brčkem ! To prý má velmi silné účinky pro toho, kdo se chce opít. Ale ráda si počkám na odpovědi proč tomu tak je .

před 4220 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek