Butters_xD

Proč na mě nemá vliv káva?

Myšleno tak, že ji nepociťuji/ne­povzbuzuje mě.

Nejlepší odpověď
Alesh

Já to mám stejně. Jestli nějaký vliv na mě má, tak opravdu minimální.

Další odpovědi
quentos

Záleží na mnoha faktorech, mj. jak často ji piješ. Dokud jsem ji do sebe lil horem dolem, taky na mě nepůsobila, mohl jsem si ji dát klidně i večer, a to z prostého důvodu – tělo ten kofein nestíhalo zpracovávat…

elkon

Na každého působí jinak. Také má vliv plný, nebo prázdný žaludek.

NoFear

Třeba to jen nepozoruješ. Já taky nějaké účinky vědomě nepociťuji, ale když si dám silnou kávu někdy před spaním, tak už tak snadno neusnu a kolikrát mi ani nedojde, že je to tou kávou.
Nějaký příval energie na sobě taky nikdy necítím, ale na druhou stranu zase po ní necítím přímo únav a otupělost (a o to možná jde).
Ale jak píšou ostatní, tak faktorů to má několik: jak často kávu piješ, jakou kávu piješ a s čím, v jakém denním cyklu (ráno/večer, po probuzení,..), na lačno, jestli k tomu něco jíš, kolik máš přes den pohybu a kolik čeho přes den jíš. Třeba cukr taky logicky dodává energii. ALE právě, že ty jednoduché cukry (sladkosti, limonády, časté slazení cukrem,..) dodají krátkodobou, skoro žádnou, energii a pokud má člověk v sobě nadbytek cukrů (což má opravdu velká spousta lidí), tak je pak otupělý, bez energie/motivace, unavený.
Nejvtipnější je, že člověk je nejunavenější, když nic nedělá a nehýbe se. To ho ani káva nespasí. Člověk nemusí být namožený, ale přesto je bez energie. Stačí se trochu rozhýbat, proběhnout se, dát si pár kliků/dřepů a hned je plný energie. Dokonce se někdy stačí jen pořádně protáhnout.

Já jsem po kávě nikdy nepocítil, že by mě přímo povzbudila, že by dodal příval nové energie. Spíš trochu brání únavě (a spánku), eliminuje ji. Po ráno trochu probere – v tom smyslu, že už se mi nechce tolik spát, ale neznamná to, že nějak extrémně nabudí, dodá energii (a motivaci).

kuba _1505

musíš se jí napít

terkaprihodo

Podle mě by to mohla být vysoká tolerance a kofein. Mám kamarádku, která to má podobně. Může vypít klidně i pět hrnků kávy a skoro nic necítí. Pokud chcete místo kávy něco silnějšího, co vás nakopne, tak bych možná zkusila kratom. Je ho více druhů, některé slabší, jiné silnější, tak je dobré si o tom prvně něco nastudovat. Hodně informací mají třeba tady – https://www.gre­enherbs.cz/kra­tom

brazdarom19

No, někteří lidé to tak mají. Možná máte vyšší toleranci na kofein, nebo jste prostě zatím neměl dostatečně silnou kávu. Já teda upřímně moc silnou kávu rád nemám. Hodně jsem si teď oblíbil jednu arabiku z pražírny Monro. Je to podle mě takový zlatý střed. Dokonce mi chutná natolik, že jsem si teď zaplatil kávové předplatné, viz https://www.ka­vamonro.cz/Ka­vove-predplatne-c48_0_1.htm

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

A těch vlivů je mnohem víc. Taky váha člověka, okolní teplota, stav toho člověka (nemoci a celkově zdraví, náchylnost, imunita,..),..