Kepler

Proč jsou zájezdy přes německé CK o tolik levnější?

Třeba letecky někam do Středomoří je rozdíl v ceně klidně 5000 Kč i více. Totéž se týká i odletů z Vídně.

Nejlepší odpověď
Nassin

Protože ty České jsou nenažrané!

Další odpovědi
Alesh

Tak nejen zájezdy, ono skoro všechno je v Německu tak nějak levnější, když ne přímo (cena v DE vs. v CZ) nebo nepřímo (se zohledněním [průměrných] platů resp. důchodů). V tomu se dá ještě připočíst vyšší kvalita a pak už si člověk (na české straně), který si toto uvědomí, musí připadat jak v nějakém blbém snu a klade se otázku „jak je to možný?“.

da ny

Se zájezdy je to podobně, jako se značkovou obuví, oblečením apod.
Německo je velká země, přes 80 milionů obyvatel. Tedy velký odběr a nožstevní slevy. Některé CK mají svá letadla, autobusy, nepronajímají, neplatí letecké společnosti.
Některým firmám také stačí, když „kape“, nemusí za každou cenu téci proudem. ;) Zájezdy s německými CK jsou celé roky levnější, po celém světě. Služby na vyšší a vysoké úrovni. Člověk se musí dopravit na jejich letiště…
Nějaké rozdíly mohou být v daňovém zatížení, DPH, stejně jako u různých výrobků i v jiných zemích (UK, USA aj.).

aliendrone

Protože žiješ v Črdeli. Překvapen? ;) :)
To se můžeš rovnou zeptat, proč třeba tatáž elektronika stojí v New Yorku o třetinu až POLOVINU z toho, co u nás a přitom je to do Prahy z Tchajwanu (místo výroby zboží) o 4000(!!) km blíž! :o :( :(
Třeba takový „iPhone 12 Pro“ – u nás za 29990Kč, v JůEs 999USD (21200Kč).

Sorryjako, ale tento typ" kapitalismu" (včetně „svobody“ a dem(ent)okracie) jsem zde již TOLIKRÁT komentoval, že nebudu nosit DALŠÍ dřívi do lesa. Ať ti to raději vysvětlí vyznavači „Pravdy a lásky vítězné“ a popelnic (hlasovacích). :( :(

Arne1

Co z Vídně, tak se to ještě dá zdůvodnit levnějším letištěm než Praha (Ruzyně je nenažraná), většinou je i pro nás levnější Mnichov nebo Berlín. Ale daleko větší rozdíl je u odletů Stuttgart, Düsseldorf, a jejich okolí. Tam už hraje jen konkurence.

autacek

Na to není úplně jednoduchá a jednoznačná odpověď, buď nedostanou takovou marží, nebo požadacky české legislativy jsou tak vysoké (náklady na mzdy, pojištění, kontroly a pochybení, záruky za rekreanty, atd.. český delegát a zastoupení, materiály a jiné srajdy), že se to prostě prodraží, v neposlední řadě i touha po zisku, asi bych to nepřičítal jen na nenažranosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.