jjj123456789

Proč jsou v pokladnách v přihrádkách na bankovky takové ty páčky, které se na bankovky sklopí?

Nejlepší odpověď
anonym

Aby se bankovky ´nekroutily´ a lépe se braly při jejich vracení zákazníkům.

Další odpovědi
Mirdas

Nevím který druh zrovna myslíte, ovšem u některých plní tyto „páčky“ zabezpečovací systém v tom smyslu, zda by někdo chtěl sebrat všechny bankovky z kasy, páčka se s dnem kasy spojí a odešle signál o neobviklé ( přepadení ) situaci.
Proto se u těchto druhů kas nechávají v přihrádkách alespoň jedna bankovka mezi dnem a tou páčkou.

anonym

Aha. Ja myslel, ze to je ochrana proti zlodejum, aby nemeli tak rychly pristup k bankovkam tak, ze je zdrzi ty packy. To da mezitim sanci prodavacum zavolat 158 a nebo vytahnou z pod pultu dvouhlavnovku. (No asi se moc divam na filmy.)

Pepa25

Aby bankovky namohly někam odlítnou (vypadnout) a také aby bylo vyrovnané a následně se dobře braly.