Avatar uživatele
Pokročilý

Proč jsou si lidé nevěrní?

Proč, i když mají lidé dobrý vztah, jsou si nevěrní.
Doplňuji:
Proč jsou si lidé nevěrní? K čemu je vlastně věrnost? Do hry zde vstupuje biologické a morální hledisko. Nevěry se vyskytují v nespokojených vztazích, ale setkáváme se s nimi často i ve vztazích spokojených. Důvody mohou být ryze sexuální, může jít o touhu po dobrodružství, povýšení v zaměstnání; takový milenecký skalp leckomu zvyšuje sebevědomí a nelze zapomenout na úskalí staré dobré krize životního středu a krizí následných.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Každý má nějak nastaveny etické a morální mantinely a stanoveny určité hodnoty, které se snaží respektovat a ctít.
Stupnici hodnot jako je úcta ke druhému, pokora, respekt pak také posuzujeme různě a podle rozdílných měřítek. Jestliže se u nás rozpadá každé druhé manželství, tak se určitě změnil jak úhel nazírání na morálku, tak i primerní celospolečenské hodnoty. Ve finančnictví se tento jev nazývá inflací, v mezilidských vztazích marasmem.
Zkusme se společně zamyslet nikoliv nad důsledkem, ale nad příčinou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Protože i v tom dobrém vztahu může dojít chvilka, kdy se vztah stává stereotypním a v nehlídaném okamžiku, pokud se se stereotypem nezatočí včas, může občas někdo "klopýtnout". Další důvod je sice dobrý vztah, ale nesouhra v sexu nebo jen lákavá nabídka, která jistě každému polichotí, ale někdo podlehne. Těch důvodů mohou být mraky...


Avatar uživatele
Zlatý

Nevěry se vyskytují v nespokojených vztazích, ale setkáváme se s nimi často i ve vztazích spokojených. Důvody mohou být ryze sexuální, může jít o touhu po dobrodružství,Zažít v sexu něco nového, povýšení v zaměstnání; takový milenecký skalp leckomu zvyšuje sebevědomí a nelze zapomenout na úskalí staré dobré krize životního středu a krizí následných.
V nespokojeném vztahu to bývá snaha nalézt něco co v manželství chybí např:projev porozumění,zájem o člověka atd...
Osobně tohle nesnáším.


Avatar uživatele
Zlatý

Já přidám svoji úvahu a postřeh, který v určitém směru je jistě pravdivý.
Jde o to, že takhle jsem jel s kamarádem autem, koukali jsme samozřejmě po okolí a v tom okolí se vyskytovaly ženy. Každý chlap to jistě pochopí-prostě kdo se nepodívá na pěknou ženskou že?
No a jeho slova byla: "To je hrozný, že ostatní ženy jsou hezčí než ta vlastní".
Nemyslel tím že by měl škaredou ženu, ale jistá pravda v tom je.
I když budu mít doma nejuznávanější krásku na světě, zcela určitě se otočím za jinou a možná ještě hezčí.
Vím, otočit se není nevěra, což je vlastně otázka, ale už při pohledu na tuto skutečnost ohledně krásy jiných žen zavdává určitou příčinu nevěry.
To samozřejmě platí i opačně pro druhé pohlaví. Nechci se nikoho dotknout-tedy toho, kdo tvrdí že on(ona) v žádném případě ne. Prostě nikdy neříkej nikdy.


Avatar uživatele
Pokročilý

Snad protože jim v sexu něco chybí nebo chtějí někoho jiného, kdo jim fyzicky lépe sedí nebo chtějí prostě jen "zkusit" někoho jiného?


Avatar uživatele
Registrovaný

Jsou zde různé oslavy, párty a podobně, a najednou se objeví někdo, kdo lichotí a říká věci které žena, či muž doma neslyší, většinou je tam i alkohol a zábrany jsou pryč a protože je to s tou osobou poprvé, dávají do toho oba maximun a je to pro ně tak krásné, že si to chtějí zopakovat a tak vzniká nevěra, doma stereotyp, vaření, uklízení, hladnej manžel, neposlušný děti....
A sex osm vteřin a dost.
Ale málo těchto nevěrníků si uvědomuje, že za nějaký čas s touto milovanou partnerkou, či partnerem, bude tento vztah stejný, ba naopak i horší.
Proto nejsem nevěrná a vážím si toho co mám doma.


Avatar uživatele

za ženy mluvit nemohu,ale většina chlapů je nevěrná proto,aby si dokazovali jací jsou ještě "Jůrové",a mají strach aby o něco v životě nepřišli.


Avatar uživatele
Zlatý

Možná krom biologického a morálního hlediska vstupuje do hry i libido.


Avatar uživatele
Stříbrný

To bude asi touha lovit a objevovat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1124
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.