horke-kakao

K čemu je věrnost?

V čem spočívá princip věrnosti? Podle mého je věrnost důležitá jen do doby, než se vybuduje důvěra v počátku vztahu, ale potom už si partneři mohou povolit sex s někým jiným oba dva.
Věrnost požadují hlavně muži, a to proto, že chtějí mít potenciální jistotu, že potomek je jejich. Ale v případě, že děti nejsou vyžadovány, je toto neopodstatněné, ne? Polovina žen nevěru buď toleruje nebo snáší snáze.
Proto tedy nechápu a nevidím pointu věrnosti. Je to zvířecí pozůstatek?
Doplňuji:
Dodatek: Věrnost na začátku vztahu je jenom z důvodu, že se ještě lidi neznají. Napřed se musí poznat a zamilovat se do sebe. A potom když už jsou do sebe zamilovaní a důvěřují si v tom, že oba umějí vést sex bez citů, tak teprve přichází na řadu nevěra jako zpestření pro každého z nich.
Lpění na věrnosti bez důvodu mi přijde nelogické a směšné. K těm pohlavním nemocem řeknu jediné – existují kondomy.

Nejlepší odpověď
anonym

Věra či něvěra – jde jen o společenskou konvenci…
Takže záleží jen na dohodě obou partnerů – a, případně, nemá smysl být věrný ani „ze začátku“ – k čemu? – když jí partneři nepřikládají důležitost??
😉
A " zvířecí pozůstatek?" – určitě ne, naši ´zvířecí´ příbuzní rozhodně nežijí v ustálených párech, běžná je polygamie i polyandrie, hetero- i homosexualita… Tak, jako u lidí…

Další odpovědi
anonym

Věrnost je oddanost vůči druhému pohlaví a zároveň projev lásky a citu k člověku,kterého miluji.

zzzzz

Podle mého názoru jde o nějakou předem předpokládanou dohodu. Začne vztah a automaticky oba partneři předpokládají, že si budou vzájemně věrni.

Pokud jim tato situace nevyhovuje a dohodnou se na volném vztahu, to znamená, že žijí spolu, ale sex mají i s někým jiným, tak já osobně na takové dohodě nevidím nic špatného.

Jde jen o to se dohodnout a nedělat to tu druhému za zády, a hlavně toho druhého do takové dohody netlačit.

Pokud je to rozhodnutí z obou stran svobodné, tak je to ve finále výborný vztah.

mosoj

S takovýmto názorem je někdo kdo ti důvěřuje ?
Zum, zum, zum, nejde mi to na rozum ........

Mirdas

Věrnost je o důvěře po celou dobu vstahu.
Kdokoliv z lidí, kdo mne jednou sklame, již důvěru u mne nemůže očekávát, i kdybych mu odpustil a nemusí zrovna jít jen o nevěru.

dudu

Koukám, že jsi zastáncem jednoho z dovodobých divů světa podle něhož „I když je Zeměkoule kulatá, přesto se šuká za každým rohem“. No nevím kdo je směšný, jestli třeba partneři v manželství, kteří se na sebe mohou stoprocentně spolehnout, nebo šiřitel Tvých a jim podobných ideologií!?

iceT

Například k tomu,aby jedinec s promiskuitním chováním nechytil nějakou pohlavní nemoc,a dál ji neroznášel v případě nevědomosti,nap­říklad k tomu,aby bylo jisté,že nemá po republice několik potomků(to je hlavně mužská záležitost,se pak pánové diví,že po nich někdo chce výživné,ale péro v gatích neudrží.Na druhou stranu když fena dává,pes bere,že ano,to abych nekřivdila všem)
Takže třeba k tomu je věrnost.Nač budovat důvěru v počátku,když pak mi chlap povolí chrápat s kým chci?Pokud se o mě chce s někým dělit,tak ať se dělí,ale s jinou,a totéž platí o mě,pokud chci mít sex s kýmkoli,nepot­řebuju stálý vztah a tedy ani věrnost a důvěru.
Doplňuji:
Na sex bez citu není nutné být s někým v partnerství.

huky

Tak tohle je na Me moc -_- na pohlavní choroby si sice muzes vzít kondom ale k čemu je pak láska pokud někoho miluješ tak logicky si budes uzovat jenom s nim -_- proc pichat dalsi mas svoji lásku a je logicky ze nechce aby si lezla za jinejma ty jsi nikdy nežárlila -_- ??? Jesti ne tak bud jsi divná nebo ho nemilujes

Agneta

Mnoho mužů chce ženu „vlastnit“ jako v době kamenné:D
Není to pro tu chudáčky spravedlivý trest žít v 21. století?:DDD