Kepler

Proč jsou ryby a výrobky z nich tak drahé i v přímořských státech?

Vždyť to ani nemusí chovat, ani dopravovat na větší vzdálenosti, stačí lovit. Jeden by čekal, že v rekreačních středomořských střediscích to bude za rozumnou cenu, ale jde o cenově luxusní jídlo…
https://www.fre­epik.com/premi­um-photo/catching-crucian-carp-with-fishing-cage_8551096.htm#pa­ge=10&query=fish+net&­position=44

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jak Evropská unie všechno plánuje a má na všechno kvóty po německém způsobu, britské vody drancují rybáři z Francie, Španělska a Nizozemí. Zatímco se do Británie vozí ryby z Řecka a Itálie. Neptejte se na logiku či uhlikovou stopu, v EU je to marné.

Další odpovědi
ten který je

Možná proto,že mořských ryb ubývá v důsledku drancování moří.Už dnes jsou mnohé rybářské lokality vyčerpány nadměrným rybolovem.Tím se odvíjí i cena na trhu.
https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/drancovani-mori-zustanou-svetove-oceany-bez-ryb-20160823.html

Nassin

Chceš kvalitní rybu? Tak si připlať.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Vzpomínám si, jak se Norsko ošívalo, když mělo nabídku vstoupit do EU: nechtělo se dělit s evropskými státy o bohatá loviště ryb. To byl ten důvod.

Kepler

Ametyst: já teda žasnu, kde na to chodíš? Slušelo by se přidat zdroj. A zákon poptávky a nabídky tě nenapadl? Doufal jsem, že na to někdo přijde.

Ametyst

Keplere, Britové nechtějí kupovat nečerstvé ryby ze Středomoří. Kromě toho tam žijí jiné druhy než u Britských ostrovů. V Anglii je to ma osobní zkušenost a zkušenost mě rodiny. Jedine čerstvé britske ryby se daly koupit v přístavech a nebo v pojizdnych prodejnách. Zdroj informaci dodám, je bohatý. Až se posadit k PC. V poslední době se vede proti Británii kampaň za zachování již zmíněného drancování, i když je teď Británie svrchovaný stát mimo EU.

Ametyst

Tady Ti Francouz řekne, že Britové EU potřebují, že ryby ze svých výsostných vod nestačí zpracovat a prodat. Francouzi desítky let lovili v britských vodách a teď to má skončit? https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eg-D5xudvzY
Holanďani také nechtějí po Brexitu přestat lovit v britských vodách: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7xqE-b3KkMM
Proč jsou britští rybáři nadšení z Brexitu: EU je přestane otravovat svými kvótami, které je neuživí: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XQJfs7p8x78
Na přání dodám více. Nevím, jak informovala nezávislá veřejnoprávní ČT.

nyjono

Keplere, to se netýká jen ryb. Podívej na ovozel ☹

Kepler

Nassin: to můžu i doma. A vyjde mě to levněji.