Mirek1979

Proč jsou poškrábáné okna ve vesmíru?

Na víc záběrech z vesmírného programu Apollo jsem si všiml jak v autentických záběrech tak i ve filmech že jsou okna poškrábáné. Stejně tak i na ISS. Mikrometeotiry? To jich je tolik? Apollo bylo ve vesmíru pouze pár dnů.

Odpovědi
Kepler

Na té fotce se to moc dobře rozeznat nedá, ale od mikrometeoroidů to asi nebude. Možná to jsou nějaké optické záležitosti. I maličké zrnko prachu by udělalo větší paseku, než jen škrábanec a 1 mm velký kousíček může způsobit průstřel pláště lodi. Ony mají rychlost v jednotkách až desítkách km/s…

Alesh

Ty dobrá Čech… „poškrábáné okna“. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Zajímavé … Jaký je původ toho obrázku?