Kulpix

Proč jsou v pátek občas jiné jízdní řády?

proč jsou občas jiné jízdní řády v pátek?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste vlakové či autobusové. V pátek končí pracovní týden, takže se posilují spoje, možná i některý jede navíc.

Studenti jezdí ze škol, někteří lidé pracují mimo své bydliště, takže aby měli lepší možnost dostat se domů.

Třeba na Velký pátek je svátek, takže i tehdy se se mění jízdní řád, stejně před dalšími svátky nebo i tehdy, pokud není pátek pracovním dnem.

Další odpovědi
Dochy

Obvykle odjíždí studenti ze škol, rodiny na víkend na chalupy, na výlety apod,… Takže jiné potřeby cestujících oproti běžnému prac. dni.