pat a mat

Proč jsou některé rostliny a houby jedovaté ?

Může mít toxicita nějaký jiný důvod než zabránění konzumaci výše postavenými v potravním řetězci ? Jsou nějaké jedovaté rostliny které nemají jedovaté plody ?

Odpovědi
dudu

Obecně lze konstatovat, že všechny rostliny a houby jsou jedovaté, ovšem některé méně a jiné více. Chemie je u rostlin důležitá nejen jako součást obraných mechanizmů, ale slouží třeba i ke vzájemné komunikaci, atd.