barulinnek

Dobrý den, je Dracena Marginata jedovatá?

Dracena

Nejlepší odpověď
beer

Všechny draceny jsou vesměs slabě jedovaté.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Je­dovat%C3%A9_po­kojov%C3%A9_ros­tliny
Doplňuji:
Je nutné počítat také s jedovatostí i pro zvířata.

Další odpovědi
fcoop

Dobrý den, pro jistotu jsem ještě zalistoval v odborné literatuře,ale o toxicitě Dracaeny jsem nenašel ničehož nic. Z osobní zkušenosti vím,že tuto rostlinu chodil okusovat náš kocour domácí a stále se těší výbornému zdraví. Některé druhy Dracaena jsou dokonce využívány ve farmacii nebo jsou ve své domovině používány domorodci jako salátová zelenina. Takže přeji dobrou chuť a zdravím Jakub Krulich (Net)

Stejnou otázku zadejte do vyhledavače a uvidíte sama.

www

I zde je vidět že názorů je více. Raději bych se proto na „nejedovatost“ nespoléhal ! Zkušenost s jedním kocourem navíc není vůbec směrodatná.

pusinka50

Vím, že je jedovatá difenbachie, o draceně jsem nic neslyšela. vzhledem k tomu, že wiki píše o jedovatosti difenbachie, myslím, že kdyby byla dracaena (dračinec) jedovatá, bylo by to uvedené.

https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&gs_­rn=2&gs_ri=hp&tok=Plj2lb­VqTZvqFyQC8Ok­ZYA&cp=11&gs_i­d=1d&xhr=t&q=di­effenbachia&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.&bvm=bv­.42261806,d.Ym­s&biw=1024&bih=519&um=1&­ie=UTF-8&tbm=isch&sou­rce=og&sa=N&tab=wi&e­i=ZyIcUbLLEam­H4AScnIDoDA