loruen

Je bromélie jedovatá?

Doma jsou děti a psíci.

Nejlepší odpověď
cochee

Bromélie je celý rod, nikoliv jen druh, druhů zahrnuje kolem dvaceti, tuším. A ne, ani jeden druh není toxický.

Další odpovědi
yuko

Bromelie mezi jedovaté rostliny nepatří. Ale může se Vám hodit tento seznam na hafici.cz, vzhledem k tomu, že máte doma psy. Co se týče dětí, tak také není problém vyhledat. Já jako malá holka jsem byla upozorněna, že nám na zahradě roste jedovatý lýkovec a ten mívá červené kuličky, aby mě náhodou nenapadlo to ochutnat, že to není červený rybíz. Taky jsem věděla o konvalinkách, rulíku. Ale jako velká a blbá holka jsem ochutnala anturii a teď se dozvídám, že je taky jedovatá.

Zdroj: http://www.ha­fici.cz/clanky/pe­ce-a-zdravi-psu-4/jedovate-rostliny-3307/

Emefej

A kterou z nich konkrétně myslíš? Třeba ananas jedovatý není, normálně se jeho plody dají jíst.

Klaproth

Komupak vadila má odpověď? Přihlásí se mazající botanik? Není třeba se jí bát. Bromélie ananas pravdu není jedovatá.

loruen

Pro mě ano,mám na něj silnou alergickou reakci,jako jsem alergická na některé arogantní lidi.

Klaproth

Ananas je bromélie. To není arogance, to je fakt.