misskas

proc jsou na samponech napsane ingredience jenom anglicky

Nejlepší odpověď
WeeBear

Jak již napsal quentos, dokáže si to přeložit určitě i ‚neangličtinář‘.

Ale dovolím si trochu nesouhlasit s otázkou, na mnoha šamponech najdeš buď na etiketě český jazyk, nebo nálepku, kde je vše dopsáno česky. Toť aspoň moje zkušenost,..

Další odpovědi
quentos

protože složkám typu „sodium chloride“ rozumí každej blbec, tohle překládat nemá cenu… chemie je víceméně mezinárodní jazyk a v angličtině má navíc daleko jednodušší názvosloví (např. místo těch našich složitých koncovek je CO2 jednoduše „carbon dioxide“ – vzhledem ke dvojce se k tomu prostě přifaří předpona di- a je to)