zjentek

Proč jsou lidé tak zlí a demonstrují proti panu Babiši? Ublížil snad nějak naší společnosti?

Anebo snad provedl nějaký konkrétní útok na zájem, chráněný trestním zákonem? Už jsem v Čechách u koryt zažil lecos, ale… Něco mně uteklo?

(Jak známo, v rozčilení, napětí či stresu roste spotřeba kyslíku v organizmu. Nenávist vůči pánovi to musí být hluboká a krutá, neboť lidé jsou z příčin v důsledku ochotni v dusnu a vydýchaném vzduchu kolabovat, momentálně na Letné.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Je obviňován ze střetu zájmů, ovšem obvinění ještě není vina. Počkejme si na výsledek nezávislého auditu z Bruselu. Babiš nechápe, proč se demonstruje a docela ho chápu. Ty blbečky na Letné ale nechápu. Koneckonců tam byla jen 2% populace. Babiše podporuje i prezident, jakkoliv je ujetý a dokonce i Klaus, který označil demonstranty za zneuznané lidi, co neunesli prohru ve volbách. To je asi tak všechno, šlapat lidem na kuří oka asi Babiš neměl, nu což…

Další odpovědi
Edison

Ano. Uteklo Ti, že demonstrace nemusí být zlo. A jak jí ublížil? Tak se na tu společnost podívej! A taky na něj! Krom toho, nemyslím, že bychom měli čekat, až své ublížení naší společnosti završí. Dle mého soudu rozhodně nepatří k těm důvěryhodným. Že je to lhář všichni víme. Jen někteří si to nechtějí přiznat. Prakticky zlikvidoval veškeré finanční rezervy jen proto, aby si nakoupil své voliče za koblihy. Co bude zítra už nikoho nezajímá. A co si o něm ve světě vyprávějí za jeho zády… to naší společnosti taky nesvědčí… Měl by jít od válu nebo být odstaven. Jsou mi ukradený jeho majetky… Ať si je klidně má… Ale neměl by mít k tomu ještě moc manipulovat naší společností.

anonym

Tak si to sesumarizujeme.

Dotační podvod Čapí hnízdo – kdy dotaci určenou malým a středně velkým firmám čerpal koncern Agrofert skrze nastrčenou malou firmu, čímž vznikla škoda 50 mil. Kč

Jedním z vyšetřovaných byl Babišův syn. Aby jakémukoliv vyšetřování zabránil, podmázl Bureš psychiatričku Ditu Protopopovou, aby na syna vypracovala posudek, že je neschopen se trestního řízení účastnit. Policie tomuto neuvěřila, a tak Bureš rozjel divadlo s inscenovaným únosem. V roce 2018 byl zveřejněn rozhovor se synem a matkou, kteří vylíčili své verze událostí, což vedlo v následné protesty proti Babišovi a tendence vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Jen díky podpoře komunistů to Babiš ustál.

Babiš je vůbec první premiér po pádu komunismu, který umožnil komunistické straně opět aktivně vládnout.

Babiš se dopouští krácení daní. V lednu 2017 vyšlo najevo, že jeho příjmy byly vyšší, než jaké uváděl. Babiš totiž koupil od Agrofertu korunové dluhopisy za 1,5 mld Kč s úročením 6%. Právní kličkou z tohoto příjmu nemusel platit daně, čímž si tehdy přišel na 90 nezdaněných mil. Kč ročně. Úrok je to velmi vysoký, netržní a Babiš tím zřejmě poškozuje nejen ČR krácením daní, ale i samotný Agrofert, který sám takto kreativně tuneluje do vlastní kapsy.

V srpnu 2018 Babiš zneužíval své pozice v ČEZu, odkud vynášel informace. Při prodeji bulharské části společnosti Inercom a při arbitráži s Bulharskem ve výši 15 mld Kč skrze Babiše unikaly důvěrné informace, které vypouštěl samozřejmě jen s ohledem na vlastní zájmy.

Ovlivňování finanční správy, ovlivňování médií, GIBS, atd…

Skrze firmu subjekt IMOBA si Andrej Babiš ze společnosti vyvedl přes daňové ráje a firmy PLASTAGRA, FERTAGRA a Synbiol během svého působení na Ministerstvu financí více než 2 miliardy korun, což je hodnoceno jako vyhýbání se dani z dividend a stát tak připravil na daních o více než 300 miliónů korun.

Je toho čím dál víc, ten člověk není nic jiného než obrovská ropucha na prameni, která šla do politiky jen proto, aby mohla zneužívat interní informace ve svůj prospěch a tunelovat státní kasu skrze stále narůstající objemy přidělovaných dotačních prostředků firmám jeho koncernu. Přitom se neustále dopouští daňových úniků, a aby to kryl, ukazuje prstem na živnostníky, kterým komplikuje jakékoliv podnikání zaváděním nákladných překážek typu EET.

Co komu špatného udělal? No je toho celkem dost, on ve velkém nepřetržitě krade a lže, vás to baví sledovat?

Anikitos

Lidi se nudí, nemají co na práci, jsou nespokojeni především sami se sebou a s vlastními životy (tak dávají vinnu někomu jinému), demonstrovat za každou kravinu a především trend antibabiš je teď cool, cítí se při takových „akcí“ důležití a že mají moc. To jsou asi tak jediné důvody proč lidi chodí na demonstrace. Určitě ne proto, že by byli nějak detailně a objektivně obeznámeni se současným děním (v politice i jinde).

Nemám nic valného pro ani proti Babišovi, úplně nesympatický mi ale není (mezi těmi ostatními vypatla*cemi), ale nepodporuji nikoho.

Znám i velikou spoustou lidí, kteří jsou z nějakých (ne moc racionálních) důvodu proti Babišovi, ale ani jeden z nich by v životě nechtěl jít na takové demonstrace, protože jim připadají buď zbytečné, hloupé a nebo jen jako ztráta času a aspoň v tomhle s nimi zcela souhlasím.

Osobně si myslím, že na takové demonstrace chodí opravdu jen ti nejhloupější ze společnosti… pokud to není nějaká revoluce, vzpoura proti tyranii a nespravedlnosti, tak jsou tyhlety demonstrace jen k smíchu.
Celkem na třech demonstracích jsem už byl (nezávisle – jen se podívat – ne jako účastník) a taky jsem viděl spoustou záznamů, vedeí z jiných demonstrací a musím říct, že tam opravdu chodí je takoví ti lidi přímo z hospody, kteří mají typické politické kecy „všechno vím, všechno znám a jen můj názor jen ten jediný pravý…“ Plus ty jejich trapné a rádoby „vtipné“ transparenty, hesla a proslovy na jevištích svědčí o jejich „vysoké vzdělanosti a orientaci v politice…“

Asi tak před dvěma měsíci jsem jen tak mimoděk zaslechl nějaké lidi v autobuse (nějaké mladíky), jak se baví o demonstraci proti B. a ten jeden toho druhého zval na takovou událost jako na nějaký koncert nebo prostě nějakou kulturní zábavu, jakoby o nic nešlo… jen povyrazeni. -_- Prostě „pojď, bude sranda, bude tam pár známých, pak si zajdem někam na jídlo atd…“ To je opravdu seriózní důvod proč jít na demonstraci. A vsadím se, že všichni, co se tam sešli, tam byli, je protože je to taková kulturní, typická událost, na které se zabavi… -,–
No myslím si svoje o těchhle demonstracích a demonstrantech.

aliendrone

A CO bys chtěl? Dobytek Bureš je peskován stádem ovčanů, kterým se platí 150Kč/hod, když budou držet transparent s protiburešovským heslem, výplata na ruku ihned po vrácení transparentu.

Nic nového pod Sluncem, tohle už známe od odborářů. Zlobíš se snad na ovčany, že si zdarma udělají turistický výlet do Prahy (ani za dopravu těmi autobusy neplatí) a ještě můžou trhnout sice maličkou, ale na pár pivek postačující sumu, aby to nebyla turistika nasucho? ;) :D

Inu DEM(ENT)OKRACIE, děkuj Vašíkovi Pašíkovi, Chátře 77, pronásledovaným kotelníkům atd. :D :D :D

To já mám VĚTŠÍ dilema – NEVÍM koho bych upřednostnil ve frontě na sonderbehandlung dřív – jestli agenta Bureše nebo protestující ovčany! :D :D ;)

elkon

Všechno jsou to zmanipulované davy. Řada z nich ve skutečnosti vůbec neví která bije, protože nemají svůj názor a pouze vykřikují, protože je to moderní, stále na něco nadávat. Nadávají na něco, co vůbec neexistuje, protože jsou obratně zmanipulovaní. Určitě se zle nemají a nikdo je neohrožuje. To, co vykřikují jsou nepodstatné věci, proti tomu co vlády za vedení ODS zašmelily a republiku zadlužily.Nic nebylo oficiálně prokázáno a je to vše zbytečné. Navíc nerespektují výsledek demokratických voleb. Co je to těch několik stovek tisíc, proti zbytku republiky.Výsledek voleb je jasný a to ti šašci z ODS a Top 09 nemohou skousnout. A také mají strach, že jejich průsery nyní vylezou na povrch. A tomu chtějí zabránit možným i nemožným způsobem.

Arne1

Protože nemají rádi koblihy

dudu

Možná nebude od věci zmínit tyto tři skutečnosti o nichž se jakoby náhodou vůbec nehovoří a sice, že:

  • firma Agrofert je u nás objemem čerpaných dotací až na čtvrtém místě a pomyslný vítěz jich spapá dvojnásobek,
  • bruselský audit se Babiše v zásadě týká jen okrajově, protože reaguje na manýry a prasárny cca od roku 2005 kdy svoje „dovednosti“ praktikovala jako lilie čistá ODS v čele s panem Topolánkem,
  • podle striktního výkladu našich zákonů Andres Babiš opravdu není ve střetu zájmů. Brusel na implementaci nadnárodních pravidel nemá za současných podmínek právo.

hapiky

Proč jsou lidé tak zlí a demonstrují! To samé si říkali darmošlapové za komančů. Cítili totiž, že lidé otvírají oči!
Babiš cítí, že jeho keci zabírají na stále méně lidí. Nezávislý soud by ho mohl po právu odsoudit, proto povolal zhrzenou Benešovou, která už dohlídne na to, aby prokuratura, potažmo státní zastupitelství „DOSTALO ROZUM“! Proto také si vyboxovala 3hlasovací práva proti dvěma.

Kryšpín

250 tisíc nespokojenců nemíní čekat do voleb proto svrhnout A. Babiše a dosadit tam pana Fialu, nebo Bartoše, poté bude ráj v české kotlině

Pepa25

Poměrně dost (nemile) mě překvapují nadávky atd. na adresu demonstrujících. O.K., nemusí se s nimi souhlasit, ale hned názorovým oponentům nadávat?

Edison

Elkone, je třeba si uvědomit, kdo si kupoval a kupuje lidi koblihama. Zato Ty víš přesně, která bije, viď… Zatímco ti, co jsou proti Burešovi snášejí argument aźa argumentem, tak jeho podporovatelé nedělají nic jiného, než on sám… Jen popírají a popírají… Nic víc. A že jeho konání nikoho neohrožuje? A co naší budoucnost? Ta je díky jeho zadlužování víc v čudu, než kdykoli před tím.A že nebylo nic „oficiálně prokázáno“… hahaha… Mnozí museli opustit své posty za mnohem míň. Proti těm nebylo trestní řízení ani vedeno (až na nejdrobnější vyjímky, jako byl Čunek, kterému nebylo nic prokázáno pravomocným rozhodnutím soudu a Rathovi, kterému pravomocně rovněž nebylo nic prokázáno). Takže by to chtělo nevybírat si argumenty, co se Ti hodí, ale vidět věci v širších souvislostech. A co to povídáš o několika stovkách tisíc? Jak že dopadly volby? Nějakých 30% právoplatných voličů, kteří šli k volbám volilo Bureše. Nějakých 1,2 mil. lidí. A co ti ostatní? Ty, co volit nešli Bureše nevolili. Ti, co nemají volební právo taky Bureše nevolili. A těch ostatních, kteří volili ale ne Bureše jako nemaj práva? Maj!!! To je reálný volební výsledek! Nemluvě o tom, že ANO a SocDem jsou dnes více komunisty, než komunisti samotní a bez komunistů by vládu nesestavili. Taky s nimi komunisti pěkně mávaj a SocDem preference klesaj. S kým by dnes asi sestavoval vládu? S NIKÝM!!

mosoj

Dal jsem nominaci Edisonovi, patřila Keplerovi!!! Tak ještě jednou. Edisone kecáš!!

Vláda funguje jako nikdy. Tak proč co prospívá ničit. Na to jsme ale machři.

Všimni si. Nikdo demokraticky nevolá po předčasných volbách. Ono by to totiž dopadlo stejně. Edisone, mnoho lidí stále ještě neztratilo rozum. Prostě je nás víc!!! Uřvaná demonstrace zneuznaných lidí, kteří nic nechtějí dělat, na tom nic nezmění.

Kepler

Já žasnu, zdá se, že jsme se poprvé shodli.

Alesh

Typický názor pomateného důchodce, který se nechal uplatit tisícovkou k důchody, sorry jako…

Edison

Co prospívá? Jak funguje??? Tak, že nás zadlužuje víc , než kdokoli jiný??? Zatím to není vidět, protože zlikvidoval ty privatizační oučty. Ale jak dlouho mu to rozhazování jako vydrží? Co myslíš? Ještě rok… dva…? Rozhazování v dobách prosperity… místo toho, aby se vytvářely rezervy, tak se naopak rezervy likvidují!! Jeho špehovací systémy na všechny podnikatele… samozřejmě… kromě sebe samotnýho… Jeho kroky když byl ministrem financí a nechal zlikvidovat nejednu firmu, která se mu znelíbila…Seš taky zaslepenej koblihama?

Anikitos

@Edison
Babis jako člověk, který špatné zachází s (vládními) penězi? Jako šlo by s nima zacházet o něco líp, ale podívej se na všechny předchozí vlády + ministry financí a jejicj tzv. „hospodaření“ (objektivně ze všech úhlů, z pohledu statistika/grafika, ekonoma, třeba i účetního, atd. pěkně do detailu se všemi situacemi, zvýšení příjmů ve srovnání s vydajemi, celkový tok peněz, odkud přibyly příjmy a do čeho/koho jdou výdaje,..). Podívej se na jistého Kalouska a jeho „geniální“ hospodaření se všemi formami financí (dluhopisy aj.).
Nestraním fakt nikomu a veřejně ani nijak nebudu v žádné republice nikoho podporovat, ale upřímně to Babiš s penězi jakž takž umí (hlavně ve srovani s většinou ostatních).

Edison

Jako že protože několik lidí v týhle republice vraždí, tak se smí vraždit? Jako že chovat se tak, jak se chová má právo proto, že se jiní chovaj stejně? Promiň, to je ale fakt ubohý argument. Příjmy rozhodně nevzrostly díky Burešově vládě, ale díky pracovitosti lidí a růstu ekonomiky. Totéž celkový tok peněz. To je normální ekonomická vlna, na které Bureš nemá pražádnou zásluhu. Dokonce je pravděpodobné, že bez něj by ten růst byl výraznější. Opět asrgument ostatními. Ne, to neobstojí.

Anikitos

Viděl jsem jen malokrat, že by Babiše někdo obviňoval z toho, že špatně zachází s financemi. Každý na něj, že akumuluje moc, porušuje zákony, krade, byl a je STBák, nelegálně podniká a obohacuje se, likviduje/zbavuje se oponentů a konkurence a desítky dalších nepodložených faktů, ale jako špatný hospodář je jen malokrat označován…
Jako podnikatel nestojím ani za ani proti maestru Babišovi (ve směru financí a jeho úprav ohledně podnikání), některé věci i stížil a některé vládní výdaje se skutečně zvýšily (a co takhle příjmy v průběhu jeho ministrování a premierovani, co se s nimi dělo = v porovnání s výdaji a celkovým tokem peněz? :D), ale tyhle ty výdaje alespoň někam jdou, do něčeho užitečného. Za předchozích vlád a jejich ministrů f. se peníze někam ztrácely a nikdo nevěděl kam (tohle není narážka na to že kradli, ale zkrátka jen že vůbec neuměli s penězi, dávali/„inves­tovali“ je do kravin, do zbytečností a nikomu to nic nepřineslo (možná kromě úředníčků)). :P

aliendrone

Tak já to udělám za tebe (nominaci), stejně jsem si to chtěl dávno vyzkoušet. (jestli to jde) :)

Pochopitelně je to ode mne VELKÁ OBĚŤ nominovat zrovna toho chlívného smilníka zločinného, ale co už, přežil jsem horší věci… ;) :D

zjentek

Milion slovíček, přáníček, chvilek… To je fuk, teď je třeba:

Nasadit na chvíle,
jednotky „motýle“,
ať se tam rozlezou,
ať je rozptýlej..

(Protože těžko hádat, kolik nesmyslných demonstrací ještě plánují. Dle názvu spolku to může být ještě na HODNĚ dlouho!)

Edison

Keplere, proč bychom měli čekat? U ostatních odstoupivších premiérů někdo na něco čekal? Taky byli donuceni odstupovat… a to i za mnohem méně, dokonce ani audity jim nic neprokázaly, natož nějaké soudy… Prostě neustáli POLITIKU. A Bureše bychom měli trpět? Proč jako??? Důvěryhodnost politik ztrácí už pouhým podezřením z ne právě čistého jednání. A hjak píši stále, důvěryhodnost je jednou z podstatných podmínek k tomu, abychom měli chtít aby nám taková osoba vládla…

Kepler

Jo, za to ta opozice je sakra důvěryhodná. Už jsi zapomněl na všechny ty aféry, tunelování, korupci a prachy v krabici od vína? Zřejmě patříš k těm 2% stádotvorcům. Je pravda, že politická kultura není u nás na takové úrovni jako na západě, tam opravdu každý stižený nějakou aférou odstoupí, ale Babišovi se zatím nic neprokázalo. Tak proč by měl odstupovat? Jenom proto, že jsou proti němu demonstrace stáda, které proti němu poštvala opozice? Jestli se opravdu prokáže onen střet zájmu, fajn. Ať jde.

Alesh

jiné aféry nejsou obhajobou pro aféry Babiše.
Argument 2 % je lichý, ne všichni odpůrci Babiše asi mohou přijet na Letnou, přemýšlej trochu.
Co se neprokázalo? Dotace za Čapáček vrácená, Agrofert řídí taky dál, tohle je podle tebe čistý jednání? To nemyslíš vážně? A stádo? To jsou především ti, co ho bezmezně nekriticky zbožňují, ať udělá co udělá jejich vůdce. to je totiž znak stáda, že jde slepě za svým vůdcem, takže asi tak.

Kepler

Všichni na Letnou samozřejmě přijet nemohli, ale mohli by demonstrovat doma, ne? Tak proč nedemonstrovali? A co miliardář Trump? Ten taky řídí svůj majetek a nikomu to nevadí. Hnutí ANO a Babiš nikomu nic nediktuje, volební výsledky hovoří samy za sebe.

Alesh

Jak doma? Jako v obýváku? 🙂 To, že jsem jeho odpůrce nemusí nutně znamenat mojí potřebu jít proti němu stávkovat, prostě si řeknu své, ať už zde nebo v hospodě nebo se pohádám s fotrem, ale proč bych měl jít někam protestovat za každou cenu. A takových lidí bude velké spousta, čili ta skupina lidí, kterým není jedno, co předvádí je podstatně, podstatně větší, než se jeho příznivci snaží podsouvat.
Co je s Trumpem mě nezajímá, to není argument pro to, jestli je Babiš ok či nikoli.
S tvrzením, že Babiš nikomu nic nediktuje bych byl hóóóóóódně opatrný.
Přečti si po sobě, co tvrdíš. Říkáš, že ho nějak nemiluješ, na druhou stranu se za něj „do krve“ biješ, to se malinko vylučuje, nemyslíš? 😉

zjentek

Já myslím, že stádo na pána nehnala ani opozice. Stádo na pána nahnal párek obyčejných, baculatých, řádně vykrmených podnikatelských vychcánků, kteří správně čenichali a posléze načasovali šanci se řádně „napeřit“ vymámením nemalého penízku ze stáda za protihodnotu- miliony kytiček, nebo co to…

zjentek

2edison- takže provedl nějakej útok na zájem chr. zákonem? Totiž za to, jak společnost vypadá, pán určitě nemůže, to jsem si zcela jistej, tyhle xichty pamatuju dávno před pánem!

Edison

Zopakuju, co jsem řekl mnohokráte: O tom rozhodne soud. O důvěryhodnosti ovšem rozhodují jeo činy a výroky. A beztrestnost je jednou z několika, nikoli jedinou podmínkou pro výkon tak vysoké funkce. Jednou z dalších je právě důvěra a důvěryhodnost, jak určuje i naše ústava. Uvědom si, že spousta jiných našich premiérů bylo donuceno odstoupit a nikdy jim nikdo žádné porušení zákonů neprokázal, ba se to ani nedostalo do fází obvinění. Přes to byli donuceni odstoupit, ba dokonce vlády padly. Proč bychom měli tu Burešovu trpět? To přeci není o trestu, ale o tý důvěře!!! Na to se u nás poněkud zapomíná. Na obyčejnou slušnost.

zjentek

No dobrá, fajn, ale čím není slušný Babiš? Snad že neumí říct „motejli“ a tak řekne „motýle“? Sorry jako, ale těm demonstrantům padají z drštěk kolikrát ještě větší perly a tak bych nerad, kdyby se třeba kdokoli dostal ke korýtku, to ať tak raději sedí pán… Už jsme tam zažili i jiné MOTÝLE, takže bacha, komu fandíme… Na to se u nás poněkud zapomíná. Na obyčejnou drtivou většinu bezcharakterních a bezpáteřních hovad, tvořících pevný základ naší dnešní společnosti.

Edison

Káže bvodu a pije víno. A to naprosto neurvale. Jak se říká, žrát může, ale nesmí u toho mlaskat. A co padá z demonstrantů mu opět nedává právo… Hele, jeho přístup k občanům způsobem „soryjako“, „nebudu ukazovat pindíka“, „vy jste blbí jen já jsem dopravní letadlo“ a mnoho a mnoho dalšího, jeho lhaní a to i přes to, co se o něm ví, teda alespoň ti, kteří nezavírají oči…