BaronKrášlil

Proč jsou klíšťata nebezpečím pro tento systém?

Zapnu rádio a tam varování, že je vysoká aktivita klišťat a ženská to ještě říká hlasem, jako kdyby ta klíšťata chystala nějakou zničující vojenskou ofenzívu. Zapnu internet a tam na mně vybafne zaručeně správný postup jak klíště vytáhnout (za ty roky už ani nevím který z těch jejich zveřejněných postupů je vlastně ten správný). Zapnu TV a tam nějaký týpek v bílém plášti vykládá co všechno klíště přenáši za infekce. Přepnu na jiný kanál a tam reklama na očkování proti klíšťové encefalitidě. Z rádia mezitím někdo doporučuje vhodné repelenty, správné oblečení, boty… Dejte po navratu oblečení na balkón… Prohlídněte se navzájem… Hej lidi tohle je normálně psycho!!! V jakém světě to vlastně žijeme? Proč tento systém se tak moc bojí toho, že by náhodou lidi mohli z domovů na malou chvíli odejít do světa přírody?

Odpovědi
Drap

Ty to vidíš zkresleně. Klíšťata nosí mimo encefalitidy také boreliozu. Pokud se nakazíš, je už jedno, jak ho vytahuješ. Samo o sobě klíště ničemu nevadí. Až se napije, tak se po čase pustí. Proti Borelioze pro lidi vakcína doposud neni, pouze se vyrábí pro psy. Následky mohou být někdy hodně děsivé a nepříjemné. Nevím jak by se ti líbilo pohybovat se do konce života na vozíku? a nebo po zápalu mozkových blan bys marně přemýšlel jak se jmenuješ a podobně?

elkon

Bláboly člověka, který zřejmě nechodil do školy, nebo nepoužívá mozek. Ale snaží se psát román o svých výplodech.

Ametyst

To mi nahrálo k tomu napsat, že jsem dnes ráno dostala SMS s pozvánkou na očkování proti klíšťové encefalitidě, z ordinace praktického lékaře. Je to už druhá pozvánka během 14 dnů.

BaronKrášlil

elkon: tak určitě, musíš zůstat doma jinak se můžeš nakazit a zemřít – už to tu jednou bylo že?

BaronKrášlil

Drap: Zkresleně to vidíš ty, protože si vypočítej jaká je matematicky pravděpodobnost, že se na tobě přisaje klíště, že bude infikované, že virová nálož bude vysoká a tvůj imunitní systém zrovna slabší, že vir se začne množit zrovna v mozku atd. … no vezmi si raději ven skafandr, zamontuj si doma do dveřního rámu takové to „ofukovátko“ co mají v biologických laboratořích a hlavně moc nepřemýšlej nad tím proč se lidé dřív násobně krát víc pohybovali v přírodě a 50 případů ročně v celém Československu.

kajak98

Matematicky se pravděpodobnost ještě sníží když uvážíš fakt, že krev sajou jen samice (samci ne)