Avatar uživatele
Autista

Proč jsou bezdomovci? Tak ať si prostě koupí domy, ne?

Ha!

Zajímavá 0 před 1412 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No to fakt genitální otázka. Sežeň mi jediného, kdo si koupí dům za pouhých 10 litrů. Já mu ho prodám na splátky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zvidatel

A za co asi? Oni nejsou bezdomovci, proto že by byl nedostatek místa k bydlení, nedostatek volných (a někde i levných) bytů nebo domů. Oni jsou bezdomovci, protože nemají peníze, nemají práci, nechtějí pracovat, plno z nich jsou opilci nebo feťáci. A na ulici se dostali protože byli opilci a feťáky, někteří měli dluhy.
Třeba v USA je asi tak 3× víc volných bytů než kolik je lidí na ulici – a že je tam hodně lidí na ulici po celých USA.

Sehnat si práci není nic těžkého, vydělávat peníze není nic až tak těžkého, ale to by se proto muselo něco udělat. Drtivá většina lidí, kteří jsou na ulici, jsou tam jen svou vlastní vinou (nebo vinou výchovy – rodičů, okolí, školy nebo státu, kteří je svým vlviem utvořili).

Upravil/a: Zvidatel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Opravdu „inteligentní dotaz“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Asi je na místě ohled k tvému postižení, takže vysvětlím. Na koupi nemají peníze často ani pracující. I nájem se musí platit
Chtěl bych doplnit Zvidatele. Zas tak moc bezdomovců neznám a možná můj náhled je zkreslený. Ale z těch se kterými jsem mluvil, tak byla velká část buď nějak mentálně opožděných a těžko by je někdo zaměstnal, nebo si ani neumí vyřídit nějaké příspěvky v nouzi apod. Nebo to byli lidé, kteří dřív pracovali, někdy i velmi vzdělaní, ale rány života je psychicky zlomily. Další část byli lidi, kteří, jak se říká, si za to můžou sami. Jen s menšími psychickými anomáliemi a , které by se snad při jejich dobré vůli a pomoci okolí daly spravit a mohli by pracovat. Nebo tam byl problém v dětství s jejich výchovou a návyky… Oni navenek můžou působit drsňácky a neochotně, ale uvnitř mají problém. Kdo zdravý by dobrovolně mrznul, žebral, vybíral popelnice, neměl žádné radosti života normální společnosti, atd.?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

V Liberci si v městském lesíku postavili takovou chajdu. Policie je odtud několikrát střídavě vyháněla, ale myslím, že tam bydlí pořád. Ovšem podmínky otřesné. Uvnitř jsem nebyl, ale dělají si hned u dveří… Jednou tam prý ležel nebožtík několik týdnů…

před 1411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Keplere ty osvíčenče!

před 1412 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Děkuji. To já jen tak jdu a světem trousím moudrost. To jsou slova mého milovaného Jana Wericha. Nesahám mu ani po paty.

před 1412 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1412 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zvidatel

Boha můj, ty je vidíš úplně všude, v každé otázce. To už je spamování.
A dost možná paranoia.

před 1412 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Snad se mohu vyjádřit. Pokládám tě za velmi slušného a inteligentního uživatele. Tvůj příspěvěk ma hlavu a patu. Víš, co tady komunisti napáchali? Skoro se o tom nemluví a mě to znepokojuje.

před 1412 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Autista

A KOHO NE?

před 1373 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek