CR chess2017

Proč je vždy zima v pohádkách zlá?

Nejlepší odpověď
Dochy

Není. Ne vždy.
Ale zima patří a patřila v našich podmínkách k riskantnějším obdobím. Nevhodné počasí které může nepřipraveného, či jinak znevýhodněného snadno zabít, lidé jsou odkázáni na stávající zásoby, obtížnější řešení krizových situací (např. potíže s dopravou)…

Další odpovědi
dudu

Vžij se do situace obyvatel horských údolí celkem nedávno – ještě počátkem minulého století. Sníh a mráz je na celé měsíce izoloval od okolního světa. Byli odkázáni nejen na zásoby potravy pro sebe a zvířata, ale často rovněž paliva i léků. Proto se chodci přes horská sedla nezdravili ani čest práci nebo dobrý den, nýbrž jen zcela stroze „dojdi“.
Nebo si připomenout krkonošskou mohylu vybudovanou na paměť lyžařských závodníků, českých reprezentantů Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty, kteří tragicky zahynuli 24. března 1913 při běhu na 50 km ve sněhové bouři.

marci1

A co „Tři oříšky pro Popelku“? Taková krásná a romantická zima. 🙂

ivzez

Stačí si uvědomit, kdy pohádky vznikaly.

Dnes se nám z bytů a domů s ústředním topením, kdy pro trochu
tepla stačí otočit termostatem, a v městech a vesnicích s MHD,
jeví zima jinak než v dobách, kdy si lidé museli všechno opatřit sami,
zásobit se na zimu, někam se dostali jenom po vlastních, …

aliendrone

To je v našich zeměpisných šířkách tradice! Teprve poslední dobou se zima „polepšila“ a je dostatečně multikulturní! V dobách mého mládí byla často BÍLÁ, což je v dnešním pojetí tolerance a vstřícnosti naprosto nepřijatelné! Lidumilové z příspěvkových organizací toto odfhalili, dbají na naše dobro a proto je zima ZLÁ, jelikož upřednostňuje segregační bílou, místo správné multikulturní barvy bláta, špíny a sajrajtu!! ;) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;)