spiro

Proč je výfukové potrubí automobilu různě zohýbané a ne rovné?

Je to dáno snad tím, že se zahřívá, tak aby mohl materiál pracovat vlivem tepla?
Nebo to má i jiný důvod?

Odpovědi
Kepler

S ohledem na zahřívání je to spíše jako další výhoda, ale hlavně proto, že ani spodek auta taky není plochý a tak cesta od motoru k místu, kde chceme mít koncovku výfuku, může být dost komplikovaná. Někdy taky hraje roli délka a ladění výfuku s ohledem na výkon motoru a jeho „správný“ zvuk.

mosoj

Je to s ohledem na obtékání auta vzduchem ( aby nebylo narušenho) a naladění spalovacích procesů v motoru.
Na dilataci moc nevěřím, vzhledem k tomu, že celá sestava výfuku je uložena volně na pružných závěsech.