Meggie2

Proč je Vladimir Putin v Rusku tak oblíbený a respektovaný?

Nejlepší odpověď
marci1

Putin lidem dává pocit, že je chrání před vnějšími i vnitřními hrozbami a vyvolává v nich pocit, že mohou být hrdí na sebe i svou zemi. Objevil se nový druh strachu. Lidé se bojí, že ztratí to, co mají. 🙂

Další odpovědi
df

Vládne pevnou rukou a Rusům toto vyhovuje, mají rádi silné vůdce. Když usedl do presidentského křesla, Rusko se nacházelo na pokraji zhroucení. V ulicích vládl chaos a bída.

Na rižské tržnici v Moskvě se začali formovat nové mafiánské struktury. Tam vznikl ruský fenomén zvaný „kryša“ – výpalné. Podnikatelé museli platit výpalné. Kdo neplatil,tavud žit nieto. Vraždili se podnikatele, šéfové státních podniků, bankéři, politici.

Mafie začala ovládat státní podniky, banky, obrovská zločinnost, část policie i politiků s mafií spolupracovala. Z mafiánských šéfů se postupně stávali oligarchové s velkou moci. Bylo to tam hodně divoké.

Putin to tam trochu postavil na nohy a drží je tam na uzdě. O čem se ale nemluví, tak že Putin má podíly ve velkých ruských podnicích a jeho majetek je odhadován na cca 90 miliard doláčů. V žebříčku časopisu Forbes byste však jeho jméno těžko našli.

anonym

Lidé paradoxně mají rádi ve vedení silné vůdčí osobnosti které v diplomatické světě tak říkajíc rozdávají rány a nechovají se korektně. Vede to bohužel k obecnému vzestupu buranství v politice (viz Zeman, Trump, Johnson,…) ale je to tak… Putin to splňuje, tváří se že vidí velké Rusko a dovede Rusy k prosperitě – ti tomu často věří protože skutečně působí v proslovech docela přesvědčivě ale jeho činy jsou samozřejmě něco jiného ty mohou svedcit o opaku ale tak hluboko pod pokličku málo který občan hledí.

mosoj

Dělá to dobře pro svoji zem a lidé to vidí a cítí. Navíc Rusové jsou na svoji zem hrdí a to jim žádné lži nevezmou. Určitě se lépe sžijí s nastávající lidskou bídou. Jestli někdo u nás nemá strach, že přijde o to co má, je nebezpečný naivista.

Hufnágl

Určitě proto, že je s lidmi, něco jako náš pan president Zeman.

Ametyst

Nestará se globalisticky o všechno na světě, ale o Rusko.

Edison

Jednoduchá odpověď: Protože chce. A není sám. Takových je na světě víc.

hapiky

Mají ho rádi, protože jim říká to, co chtějí slyšet. Samotný fakt, že se přitom nedostává demokracie jim nevadí, protože jsou na to zvyklí. Vždy a nejen v Rusku platilo: Co je dobré pro Rusko, není dobré pro všechny ostatní státy světa a naopak. Že má téměř všechno dění v Rusku pod kontrolou a to podle svých zájmů, většině lidí nevadí. Že sám určuje co je správné a co ne, o tom ani většina lidí neví, proto to většině nevadí. Hlavně, že mají svého Geroje, vodku a nějaký žvanec do huby.
Jiná otázka je, co by se v Rusku dělo, kdyby tak tvrdě nevládl. Mafiánství a zločinost v každodením životě by vedlo ke zhroucení celého systému a to bychom pocítili i My v Evropě.