Avatar uživatele
Jcas

Proč je v zimě větší zima, když je jasno?

V létě je to naopak. Zataženo – zima, jasno – teplo. Tomu rozumím. Více odražených sl. paprsků. Ale proč je to v zimě naopak to nechápu. Čekal bych stejný styl.
Zataženo-větší zima.
Jasno-menší zima.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? df před 2671 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Slunce nemá moc velkou „sílu“ (trochu zahřeje, ale ne moc), zato v noci pokud není zataženo se zem rychle ochlazuje zářením (oblaka toto záření odráží)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Prostě mraky (voda) vytvářejí skleníkový efekt, ještě více než CO2. Odražejí teplo zpět k Zemi. Pokud je jasno teplo uniká dále do vesmíru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Mraky jsou jako deka. Když se nepřikryješ, bude ti chladno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
louskáček

Jak již bylo zmiňováno,oblaka jsou naše deka.Když si zprůměruješ všechny teploty za celý rok tak je to někde mezi 10–15 stupni Celsia.Což je tedy zároveň± i teplota povrchu země.A tato deka to odděluje od vesmírných extrémů.A tak se může projevit tepelná setrvačnost země a pak se zdá že v zimě se pod mrakem otepluje a v létě ochlazuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jcas

No tak, když si vezmu tyto Vaše dvě odpovědi, tak bych řekl – „dobře chápu to v zimě, ale nyní to teda nechápu v létě.“ Proč to je naopak.

před 2671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

I v létě, zvlášť koncem léta, jsou při jasné obloze k ránu mrazíky. Jasná obloha zajistí teplo přes den (pustí slunce k nám), ale mráz v noci (nechá unikat teplo)

před 2670 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek